Pühapäev 22. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Plahvatus kukutab korterihinda korraks

Krista Taim 20. aprill 2006, 00:00

Kuigi Lasnamäel asuv Pae tänav on püromaanide ja pommimaniakkide lemmikpaik, kus viimase kümne aasta jooksul on toimunud 15 plahvatust, pole see siiski kogu Pae tänaval hindu alla löönud ja massilist müügisoovi elanikes tekitanud.

Inimesed harjuvad ja unustavad ning kes elamispinna müübki, siis tavaliselt seepärast, et kolib kas oma majja või suuremasse korterisse.

Bedrinskaja sõnul on raskusi nende korterite müügiga, mis asuvad kahtlase kontingendi, õnnetuspaiga või siis ühiselamute läheduses. Ostjateks on tavaliselt sissesõitjad, kes pole toimunuga kursis ja vajavad lihtsalt kohta, kust alustada.

"Tavaliselt ikka inimesed tunnevad huvi selle vastu, kuhu nad korteri ostavad. Meil oli aasta-paar tagasi müügis korralik, parketi ja pakettakendega korter, kohe selle maja kõrval, kus üks plahvatus toimus, ja hoolimata madalast hinnast oli väga raske ostjat leida," räägib Bedrinskaja.

Samas ei saa kogu tänavat maha kanda, kui ikka korter asub ühiselamutest kaugel, ei pruugi ostjatega probleemi olla.

Pindi Kinnisvara turundusjuhi Ulvi Vikati sõnul on Pae piirkonnas kortereid, mis võrreldes mõne Lasnamäe osaga ostjate seas enamgi hinnas, sest asuvad linnale lähemal.

"Pae tänava pommiplahvatused otseselt piirkonna korterite turuväärtust mõjutanud pole. Kuigi eelistatakse kannatada saanud majadesse korterit mitte soetada, on rahva mälu siiski suhteliselt lühike ja pikemaajalisi tagasilööke toimunu ei anna," ütleb Vikat.

Uus Maa kinnisvaramaakleri Svetlana Arro sõnul pole ta täheldanud, et just püromaane kardetakse, küll on aga hinnad madalamad kui mujal Lasnamäel. "Majad on vanad, väikese köögiga, korrast ära ja seetõttu ka korterid odavamad," ütleb ta. Kes aga lahkuvad Pae tänavalt? "Need, kes ehitavad endale maja, ostavad suurema korteri," vastab Arro.

City Kinnisvara Ekspert OÜ maakler Juta Fomina tunnistab, et kartis pärast pommiplahvatusi, et huvi ja hinnad langevad. "Üllatusin. Kaks päeva oli vaikus ja siis huvi jätkus. Aga seda võib öelda, et eestlased ostavad siia vähe kortereid, peamiselt siiski vene rahvusest inimesed," räägib Fomina.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing