Veefirma kvartalikasum põhitegevusest kasvas 6 protsenti

Annika Matson 24. aprill 2006, 00:00

Samas tuleb silmas pidada, et selle aasta alguses tõusid tarbijatele vee- ja kanalisatsioonitariifid 9,6 protsenti. Need väljendusid ka Tallinna Vee põhitegevuse müüginumbrites. Veefirma kvartalikäive kasvas aastataguse ajaga 12,4% ja ulatusid 176 miljoni kroonini.

"Veefirma tulemused vastasid ootustele, üllatas vaid erakorraline tulu kinnisvara müügist," ütles Hansabank Marketsi analüütik Mihkel Torim. Kommenteerides seda, et tariifid tõusid ligi kümme protsenti ja kasum põhitegevusest kõigest kuus, märkis Torim, et firmal on kasvanud kulud seoses keskkonnaga seotud maksudega. "Ettevõte on stabiilsel alusel ja töötab, nagu üks veefirma seda tegema peaks, ka dividend on korralik," oli tema kokkuvõte. Hinnasihiks on Hansapangal jätkuvalt 219,05 krooni (14 eurot) ja soovitus "hoia".

Tallinna Vee puhaskasum hüppas võrreldes aastatagusega 42,8 miljonilt 95,1 miljonile kroonile. Kasumi hüpe oli tingitud sellest, et möödunud aasta esimesesse kvartalisse jäi dividendidelt maksutud tulumaks, mis oli 35,4 miljonit krooni. Sel aastal jääb see maks tõenäoliselt teise kvartalisse.

Tallinna Vee muud ärikulud ja -tulud olid tänavu esimeses kvartalis 25,3 miljonit krooni. Neis kajastus ka firma Paljassaares paikneva üleliigse ning tootmiseks mittevajaliku maa müügitehingu lõpuleviimine.

Lisaks põhitegevusele tõusid firmal märkimisväärselt esimeses kvartalis ka tulud seoses veevõrguga liitumisega ja sadeveetorustiku ehitusega - 17,3 miljonilt 28,8 miljonile kroonile. "Need tulud on väga kõikuvad ja stabiilselt kasvavat äri siit loota ei maksa," kommenteeris Tallinna Vee juht Bob Gallienne. Ta lisas, et sadeveetorustike osas suudeti tugevasti alandada kulusid.

"Oli hea kvartal, sest tulemused olid meie ootustega kooskõlas," kommenteeris Gallienne. "Tänavu oli vesi kõigi aegade kvaliteetsem ja täitsime juba selle kvartaliga Euroopa Liidu veekvaliteedi nõude, mis pidi olema täidetud 2007. aastaks. Paranenud on ka veelekete tase," märkis ta.

Tallinna Vee eesmärk on tugevdada koostööd Tallinna lähedal asuvate omavalitsustega. Gallienne'i andmetel on neil juba lepingud näiteks Sakus, Harkus, Kiilis, Raes ja Jõelähtmel.

"Järgmise viie aasta jooksul on lootust linna lähedalt saada 35 000 uut klienti. Võrreldes Tallinna elanike arvuga ei ole seda palju, aga kasv siiski," ütles Gallienne. Eraldi tõsteti vesteldes esile Rae valla ja Kalevi veeprobleemi kohaliku veefirmaga Elveso.

Tallinna Vee teatel on nii Kalev kui ka Rae vald huvitatud, et Tallinna Vesi hakkaks opereerima magusatootja veemajandust, sest Kalevi peale kaevanud kohalikul veefirmal ei ole piisavalt võimsust tegeleda suure hulga roeveega, mida Kalev toodab. "Meil oleks ses osas nii vallale kui ka firmale paremaid võimalusi pakkuda," ütles Gallienne.

Firma juht märkis, et ette on võetud suur töö firma investorsuhete arendamise kallal. "Ühele börsifirmale on väga tähtis mõista aktsionäride huve. Käisime eelmise aasta lõpus Londonis, Zürichis, Stockholmis ja Pariisis ning investorite huvi meie vastu oli elav," ütles Gallienne, kes jälgib ka aktsiaturgudel toimuvat.

"Kui vaadata esimese kvartali arenguid, siis Balti turud langesid 6 protsenti, Tallinna börs püsis muutumatuna, aga meie aktsia kasvas 5 protsenti, seega olime turust paremad," rõõmustas ta ja lootis, et selline areng aitab kergemini uusi investoreid välismaalt ligi meelitada.

Aafrikas Elevandiluurannikul sündinud prantslasest Roch Chéroux'st (40) saab juulist Tallinna Vee uus juht ning tal on ambitsioonikas plaan veefirmat kasvatada. Eestis on mees perega elanud juba neli aastat.

Milline oleks Teie sõnum uue juhina aktsionäridele?

Minu eesmärk on firmat arendada, sealjuures parandada nii veeteenuste kvaliteeti kui ka luua uusi arengusuundi. Lisaks on tähtis tugevdada koostööd Tallinna lähivaldadega. Olen väga rahul ka veefirma senise strateegia ja arenguga. See on end tõestanud ning kasu toonud nii firma arengule kui ka aktsionäridele.

Kas plaanite Tallinna Veega laieneda ka väljapoole Harjumaad?

Seda on hetkel veel vara kommenteerida.

Kas Teil on ka plaanis teiste firmade ülevõtmine?

Jah, tõesti. Meie peamine eesmärk on teenindada üha enam inimesi Eestis. Üks Tallinna Vee eesmärk on kindlasti edasi kasvada. Võimalikud on nii ülevõtmised kui ka sisenemine hoopis uutele turgudele, mis oleks lisaks veeteenustele. Mis teenused täpselt, on veel vara öelda, aga me tegutseme uute valdkondade kallal juba mõnda aega.

Mis on Teie tähtsaim eesmärk firmaga?

Nelja aastaga on saanud Tallinna Veest hoopis teine firma - avalik ettevõte. Nüüd tuleb teda edasi arendada. Tugev alusmüür on loodud.

Kas Tallinna linnal on huvi oma osalus müüa mõnele investorile?

Seda tuleb küsida linnalt, mina pole sellistest arengutest kuulnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing