Kunda võõrustab metsandushuvilisi

Heiki Hepner 08. mai 2006, 00:00

8.-14. maini toimub taasiseseisvumisaja 14. metsanädal, mille raames on kavandatud kolm suuremat üritust, mis toimuvad Kundas, Tartus ja Tallinnas.

Tänavuse metsanädala motoks on "Mets muutub ja muudab", metsapealinnaks saab Kunda.

Kundas alustab tänavu tööd haava puitmassitehas, mille toodang läheb paberi valmistamiseks. Haab näitab aga ilmekalt, kuidas võib ühe puuliigi väärtus ajas muutuda.

Aastaid arvati haaba väheväärtuslikuks. Peenema paberipuidu hind on tavaliselt katnud kõigest metsa ülestöötamise kulud ja haaba on männi, kuuse ja kase kõrval peetud justkui metsaumbrohuks. Haavikute tagavarad on läbi aastakümnete kasvanud.

Töödeldes haaba väärtuslikuks tooteks, väärtustame ka nende inimeste tööd, kes selle puu kasvatamisega tegelevad. Kas sellega kaasnevad muutused metsas on aga nii suured, et see toob kaasa haavikute kadumise?

12. mail toimuval visioonikonverentsil proovitakse vaadata tulevikku ning prognoosida, kuidas mets järgmise inimpõlve jooksul muutub ja kuidas ta meid muudab.

Oma kogemustest räägib Soome tuleviku metsanduse programmi juht professor Anssi Niskaneni.

Kas tegelikkus kujundab ja mõjutab müüte, kuidas üldine majandusruumi ja tehnoloogia areng mõjutab metsanduses toimuvaid protsesse ja milline on teabekandjate roll metsanduses täna ja homme, arutleb visionäär Linnar Viik IT Kolledžist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58
Otsi:

Ava täpsem otsing