Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohtunik katsus veesõda lõpetada

Villy Paimets 13. juuni 2006, 00:00

Valla veefirma nõuab Kalevilt reostuskoormuse ületamise eest 8 miljonit krooni, viimane keeldub nii palju maksmast, väites, et veefirmal pole mingit õigust sellist summat nõuda.

ASi Elveso juhatuse liige Toomas Heinaru ütles, et Kalevist tulev reovesi ületab nende veepuhastusjaama võimsuse mõnikord kaheksa korda ning nemad ei pea vallaelanike arvel puhastusjaama jõudlust suurendama hakkama. "See maksaks 20 miljonit krooni," nentis Heinaru. "Meil ei ole Kalevi vastu midagi, aga me ei taha, et Rae valla elanikud maksaks nende kulud kinni."

Harju maakohtu kohtunik Gerty Pau kutsus pooli üles kompromissile. Veefirma oli nõus vähendama oma nõuet 1,6 miljoni kroonini tingimusel, et Kalev ehitab oma reovee puhastamiseks eelpuhastusjaama. Kui kohtunik tahtis teada, et miks just 1,6 miljonit krooni, ütles Elveso esindaja vandeadvokaat Indrek Lillo: "Kompromissi mõte ongi, et öeldakse mingi summa ja ongi kompromiss." Lillo sõnul poleks tegemist kompromissiga, kui nimetatud numbrit peaks kuidagiviisi veel põhjendama.

Kalevit esindanud vandeadvokaat Leon Glikman lubas kliendilt küsida, kas ettepanek vastu võtta või tagasi lükata.

"Ma ei oska praegu öelda, aga kui on võimalik õiglaselt kokku leppida, siis tuleb kokku leppida. Ei ole mõtet kohtuveskitel jahvatada lasta, see on kulukas," ütles praegu haiguslehel olev Kalevi suuromanik Oliver Kruuda. "1,6 (miljonit krooni - toim.) on muidugi suur raha, aga tuleb edasi liikuda, kohaliku omavalitsusega tuleb hästi läbi saada."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing