Ekspress Grupp jahib viit Eesti internetiportaali

Gert D. Hankewitz 16. juuni 2006, 00:00

Kuigi siiani toimub Eesti päritolu portaalide kv.ee (kinnisvara), osta.ee (internetioksonid), hydra.ee (autod, kinnisvara, töökuulutused), cvkeskus.ee (töökuulutsed) ja auto24.ee (autod) müük suure saladuskatte all, on teada, et müüki korraldav Lõhmus, Haavel ja Viisemann (LHV) on viie pakkuja seast välja valinud kaks, kellega ostu-müügitingimustest tõsisemalt räägitakse. "Saan öelda, et kahe osapoolega on käsil tõsiselt pakkumiste tingimuste täpsustamine ja mõne nädala jooksul peaks see selguma," märkis LHV poolt ostu-müüki korraldav Tarmo Jüristo.

Jüristo kinnitas, et portaalide müügisumma jääb 10 miljoni euro ehk umbes 156 miljoni krooni suurusjärku. "Kindlat miinimumhinda pole kunagi olemas olnud," märkis maakler.

Üheks võimalikuks ostjaks on Eesti Päevalehe ja Eesti Ekspressi omanikfirma, Hans H. Luigele kuuluv Ekspress Grupp, mille juht Priit Leito kinnitas, et firmaga käivad läbirääkimised viie või vähemalt osa portaalide ostu üle. "Absoluutselt, selge see, et internetimeedia on kiiresti arenev haru," tunnistas meediagrupi juht.

Mis pakkumiste järel praeguseks hinnaks kujunenud on, Leito aga öelda ei osanud, kuna kõik firmad tegid oma pakkumise seda teistele avaldamata. Samuti ei olnud mees nõus ütlema, millise summa eest Ekspress Grupp nõustuks portaale ja sellega ka neid haldavaid firmasid ostma, põhjendades, et protsess alles käib ja kommenteerida on liiga vara.

Küll nentis Leito, et võimalik on variant, et viis portaali ei müüda paketina, vaid jaotatakse laiali ning antakse erinevatele pakkujatele. Seda kinnitas LHVst ka Jüristo. Millised portaalid Ekspress Grupp võtaks, ei nõustunud Leito ütlema.

Teine tõenäoline ostja on Äripäeva andmetel Soome päritolu Sanoma WSOY, mille tegevusalad ulatuvad trükimeediast internetini ning mis Eestiski haldab ajalehte ja portaali Kuldne Börs. Viimase juht Margus Tomberg ütles, et LHV on neile portaale pakkumas käinud, kuid enamat ta öelda ei saa.

Äripäev avastas viie portaali müügiplaani selle aasta märtsi alguses, mil LHV oli kuuele firmale saatnud portaale tutvustava brošüüri. Hiljem lisandus ostjate sekka veel üks firma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing