Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnusse promeneerima ja saabunud suve tervitama

Christel Karits 22. juuni 2006, 00:00

Rannapromenaadi võlusid on romantikud mere ääres saanud nautida juba nädala enne avamist ning vastukaja on igati plusspoolel.

Poolekilomeetrine promenaad saab alguse Lehe tänava pikenduselt Sunset Clubi lähedalt ja kulgeb Side tänavani, peaaegu Tervise Paradiisi juurde välja.

Promenaadi merepoolset külge kaunistavad purskkaevud ja haljastus.

"Purskkaevusid on kokku kolm - promenaadi ristumisel Side, Kuuse ja Lehe tänavatega. Kõik purskkaevud on oma väljanägemiselt ja võimsuselt erinevad, kõige võimsamat veemängu pakub Lehe tänava oma," tutvustab linna avalike suhete juht Signe Leesmann.

Rannapromenaad pakub kogu oma suuruses ka esinemisvõimalusi. Vastavalt iseloomule saab üritusi korraldada kas purskkaevude juures asuval alal või promenaadi algusesse ja lõppu jäävatel puitplatvormidel.

Suvekohvikud ja jäätise- ning mahlamüügikohad asuvad tänavu kogu ranna ulatuses.

Promenaadil hakkavad kauplema suvekaupade müüjad ja käsikaupmehed.

"Järgmiseks suveks soovib linn Side tänava otsa ehitada paar uut suvekohvikut, üks neist peaks tulema kahekorruseline. Tänavu suvel saab tulevaste kohvikute alal mõnusasti jalutades aega veeta või jalga puhata. Promenaadi ääres asub kokku 48 istepinki," lisab Leesmann.

Neid, kes ei pelga suuri rahvamasse, ootab suvepealinn Pärnu 22.-24. juunini osa saama suurest pidustusest "Tere, Pärnu suvi".

Kolme päeva jooksul saab Pärnu Vallikääru aasal näha ja kuulda Eesti parimaid bände, jaanilaupäeval toimub rahvapidu, mis kulmineerub müstilise tule- ja vee-etendusega.

22. juunil annavad üritusele võimsa avalöögi Noortebänd 2006 võitja ansambel Mushy, Tanel Padar & The Sun, Eesti rock'i raskekahur No Big Silence ja muinasmetallistide ühendus Metsatöll.

Jaanilaupäev on rahvakultuuri päralt.

Kell 15 alustavad rahvamuusikud ja -tantsijad rongkäiku Pärnu kesklinnast Vallikääru aasale, kus etendub folgikava "Esivanemate jälgedes".

Esinevad tantsurühmad Kunglarahvas, Kaasik, Mesilased, Mummot, Taadid-Memmed, Auto ja Kajakas ning laulukoorid Lauluring, Paikuse naisansambel, Mõnusalt, Marimba ja Maarjahein. Muusikat teevad ansamblid Tõmba Jüri ja Simmanimehed.

Õhtul loovad peotuju Supernova, Justament, Smilers, Mr Happyman, Black Velvet, Ly Lumiste ja Mari-Leen.

Jaanituli süttib 17osalise müstilise tule- ja vee-etenduse ajal, mis kestab ligi kümme minutit ja mille käigus lendab taevasse ühes vulkaanidega 1586 tähepommi.

24. juunil astuvad publiku ette Pärnu bänd Elav Legend, Ines, uue plaadi üllitanud Terminaator ja Eesti rock-muusika ikoon Ultima Thule.

"Tere, Pärnu Suvi" afterparty'd peetakse ööklubis Bravo.

22. juunil keerutavad Bad Jamil plaate DJ Bad J ja DJ DefKut Prantsusmaalt.

23. juunil vürtsitab ööelu erootikaprogramm Satisfaction ja DJ Erki Ohman.

24. juunil esinevad ansambel Nexus ja DJ Ahto Kruusement.

"28 aasta jooksul on Pärnu suvehooaja algust teretatud ühest päevast kuni viie päevani," kommenteerib tänavuse ürituse pressiesindaja Urmas Lass. "Ürituse raames on toimunud lauluvõistlus "Pärnaõis", Jazz Fiesta, heavy-kontsert atraktsioonide pargis, Beach Rock, valitud on Suvetüdrukut ja Suvepoissi, tähistatud võidupüha. Esinenud on Eesti parimad ansamblid, tuntumad diskorid ja show-grupid. Igal aastal on pidustuste kuldseks naelapeaks olnud pürotehnikute tulevärgiminutid."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing