Sportland sulgeb kaupluse Espoos

Sirje Rank 31. juuli 2006, 00:00

Eestlaste esimese Soomes avatud kaupluse sulgemise põhjuseks on Espoo Sello kaubanduskeskuse vale kliendibaas. See ei lähe kokku Sportlandi kaupluse kontseptsiooniga, põhjendas lehele Sportlandi Soome tütarettevõtte tegevjuht Sami Ranta-aho.

Sportland paneb oma rõiva- ja jalatsivalikus suurt rõhku rahvusvaheliselt tuntud kaubamärkidele, mille sihtgrupiks on keskmisest nooremad kliendid. "Sello kaupluses oli meil kolm erinevat kontseptsiooni, millest näiteks Nike Shop ei sobinud kokku keskuses käiva kliendisegmendiga," ütles Ranta-aho.

Pärast Espoo kaupluse sulgemist jätkab Sportland Soomes kolme selle aasta märtsis Helsingi Kamppi kaubanduskeskuses avatud poega. Ranta-aho sõnul võib Kamppi keskusega rahul olla, sest õigeid kliente on piisavalt ning Sportlandi kontseptsioonid on hästi sobinud brändikaupluste keskkonda.

Sportlandi kaupluste kõrval opereerib firma frantsiisi alusel veel kaht brändipoodi: Timberland ja Nike Store.

Ranta-aho sõnul plaanib Sportland Soome turul laienemist jätkata ning otsib suurematest keskustest sobivaid kaubanduspindu. Konkreetset huvi tuntakse näiteks Tampere vastu, kuid mingeid kindlaid plaane Ranta-aho ei avaldanud. Nii palju vaid, et laieneda on plaanis eelkõige omal jõul.

AS Sportland International, mis loodi 2003. aastal, et koondada ühte gruppi Sportlandi ja Netospordi jaekaupluste kette opereerivad jaekaubandusettevõtjad, asub ja on registreeritud Eestis.

Esimesed kauplused Soomes avati 2005. aasta septembris, nelja kuu käive oli 5 miljonit Eesti krooni. Soome tütarettevõte Sportland OY asutati aasta varem.

ASi Sportland International Groupi juhilt Üllar Jaaksoolt nädalavahetusel Espoo kaupluse sulgemise kohta kommentaari saada ei õnnestunud.

Kontsernil on kauplused kokku viies riigis - Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja Soomes. 2005. aastal ulatus kaupluste arv 80ni, selle aasta plaanis on laienemine kõigil turgudel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:09
Otsi:

Ava täpsem otsing