Euroopas kuu suurim langus

Peeter Teder 11. august 2006, 00:00

Euroopa aktsiaturud suundusid eile õhtul vastu oma suurimale langusele viimase kuu aja jooksul. Ühelt poolt andsid aktsiate kukkumisele põhjuse suurenenud terrorioht Suurbritannias, teiselt poolt aga viletsad firmade kvartalitulemused.

Terroriohu tõttu kukkusid enim lennukompaniide British Airwaysi ja Deutsche Lufthansa aktsiad. British Airwaysi aktsia kukkus 4,9 protsenti ja maksis 371 Briti penni. Lufthansa aktsia langes 4,6 protsenti, makstes 13,98 eurot.

Olulisim langeja oli Euroopas siiski Deutsche Telekomi aktsia, mis läks vabalangusse, kaotades oma väärtusest 7,8 protsenti. Väärtpaber maksis 11,14 eurot. Vabalanguse põhjuseks oli teise kvartali 14protsendiline vähenemine aasta varasema perioodiga võrreldes.

Märkimisväärne kukkuja oli veel maailma suurima turvateenuseid pakkuva firma Securitase aktsia, mis langes 10 protsenti. Firma teise kvartali kasum vähenes rohkem kui poole võrra ja firma tegevjuht Thomas Berglund teatas selle peale oma tagasiastumisest.

Euroopa aktsiate hinnaliikumisi laiemalt peegeldav indeks Dow Jones Stoxx 600 alanes 1,4 protsenti ja oli 322,13 punkti. See on suurim langus pärast 13. juulit.

USA aktsiaindeksid alustasid päeva langusega. Ka USAs olid olulisemad kukkujad lennundusega seotud firmad. Langesid Continental Airlinesi, American Airlinesi omanikfirma AMRi ja lennukitootja Boeingu aktsiad. Nende aktsiate hinnad kukkusid börsi avanemise järel vastavalt 3,5; 3,6 ja 2,1 protsenti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing