Tallink vähendab investoritelt saadava rahaga Silja ostu võlga

Annika Matson 15. august 2006, 00:00

Pant märkis, et tahab olemasolevatele investoritele suunatud aktsiate avalikust pakkumisest saadava miljard krooni kasutada laenude tagasimaksmiseks ja uute laevade soetamiseks. Silja Line'i ostmine läks Tallinkile maksma 7 miljardit krooni (450 miljonit eurot) ja 5 miljonit uut emiteeritavat aktsiat Sea Containersile. Aktsiate hinnaks määrati 58,99 krooni.

Järgmise uue laeva tahab Tallink soetada tuleva aasta aprillis, siis 2008. aasta jaanuaris ning veel ühe sama aasta juunis.

"Kõik meie viimasel poolel aastal tehtud suured investeeringud on hästi tööle hakanud. Kuu aega pärast Silja Line'i ostutehingu lõpuleviimist võin kinnitada, et tegemist oli väga hea tehinguga ja meie tulevikuväljavaated sünergiate leidmisel on suured," ütles Pant. Kokku on Tallink Grupp investeerinud viimase poole aasta jooksul 15,65 mld krooni (miljard eurot).

Tallink on endale juba garanteerinud eilsest alanud aktsiate avalikust pakkumisest 60 mln eurot (ligi 940 mln kr).

Tallink teatas 14. juulil Tallinna börsile, et firma juhatus on läbi rääkinud Tallinki suurimate aktsionäridega, kaasa arvatud Infortar, Amber Trust II ja Citigroup Venture Capital International. Need aktsionärid on väljendanud oma suurt huvi märkida 60 miljoni euro (ligi 940 mln kr) eest aktsiaid eelisostuõigusega aktsiaemissioonil.

Tallinki aktsiate avaliku pakkumise peakorraldaja Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind märkis, et juba homme (täna - toim.) sõidetakse koos Tallinki juhtidega tutvustama firmat välismaistele investoritele Helsingis, Stockholmis, Viinis ja Londonis.

Lind märkis veel, et kui kõik väikeaktsionärid kasutaksid ära oma õiguse märkida uusi aktsiaid, saaks Tallink 100 miljonit eurot (1,56 mld kr). "Kuid kõik väikeinvestorid kindlasti aktsiaid juurde ei märgi, sest nad ei saa väga hästi aru, mis toimub, või on lihtsalt infost eemal," lisas Lind.

Linnu sõnul on tegemist Eesti esimese märkimisõigusega emissiooniga ning ühe viimaste aastate suurimaga. "Usume, et institutsionaalsetel investoritel on huvi ettevõtte vastu, sest Hansabank Marketsi analüütikute hinnangul on aktsia õiglane hind 75,1 krooni (4,8 eurot), mis on oluliselt üle emissioonihinna ja ka hetke turuhinna. Samuti on aktsiale mitmed analüütikud andnud ostusoovituse hetke turuhinna juures," kommenteeris Lind.

Tallink jagas aktsionäridele iga viie olemasoleva aktsia kohta ühe aktsia märkimisõiguse ehk kokku noteeriti eile börsil 28,3 miljonit Tallinki aktsia märkimisõigust.

Märkimisõigus annab õiguse märkida Tallinki uuel pakkumisel aktsiaid hinnaga 55 krooni tükk. Märkimisõiguste esimene noteerimispäev oli eile, viimane on 23. augustil.

Tuhandetel Tallinki väikeinvestoritel tasub märkimisõigustega kaubelda LHV vahendusel, kuigi selgi juhul oleks võit mõnikümmend krooni.

Mullu 9. detsembril börsile tulnud Tallinki aktsiaid märkis toona rekordhulk erainvestoreid - 16 000 eestlast ja 1000 soomlast. Ligi kümme tuhat inimest said 284 ja vähem aktsiat. Toona rahuldati täies ulatuses kõikide investorite märkimiskorraldused, kes tahtsid kuni 284 aktsiat ehk aktsiate arvu, mis korrutades pakkumishinnaga (82,5 krooni) oli 23 430 krooni.

Eilse seisuga oli Tallinkil 14 278 investorit. Enam kui pooltel neist oli 284 ja vähem aktsiat. Tänane 284 aktsia omanik sai kontole 57 märkimisõigust, mille eilne sulgemishind oli 71,25 krooni.

Arvestades, et Hansapangas ja Ühispangas on märkimisõiguste minimaalne teenustasu 50 krooni, võidaks märkija tehingult 21,25 krooni.

LHV teenustasu on 0,2% summalt. 71,25 krooni puhul on LHVs teenustasu 14 senti ja investori võit 71,11 krooni.

Äripäev soovitab, et väikeaktsionärid peaks kaaluma, kas tasub märkimisõigused börsil kohe maha müüa, nende eest uusi aktsiaid märkida või osa olemasolevaid aktsiaid maha müüa ja vabanenud raha eest uusi aktsiaid märkida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing