Rae vald müüs 30 miljoni krooni eest kaks maatükki

Krista Taim 16. august 2006, 00:00

Rae vallavalitsus tunnistas eilsel istungil kahe maatüki võõrandamiseks korraldatud kirjalike enampakkumiste parimaks pakkujaks OÜ Firstmark, teatas vallavalitsus.

Rebasepõllu maatüki, mille suurus on 9,99 ha ning sihtotstarve on 50% ärimaa ja 50% tootmismaa, võõrandamiseks korraldatud enampakkumisele esitati kaks pakkumist. Parimaks tunnistati Firstmark OÜ pakkumine summas 14,6 miljonit krooni.

Läänerebase maatüki, mille suurus on 9,99 ha ning sihtotstarve samuti 50% ärimaa ja 50% tootmismaa, võõrandamiseks esitati ka kaks pakkumist. Parimaks osutus taas Firstmark OÜ summas 15,1 miljonit krooni.

OÜ Firstmark omanikud on OÜ Hea5 ja OÜ Hauster, millede taga on ärimehed Indrek Rahumaa, Andres Rätsepp (Hea5), Raimu Tali, Tarmo Kalviste ja Enn Kaunismäe (Hauster).

Vallavanem Raivo Uukkivi sõnul oli huvi maamüügi vastu suur, kuid pakkumise tegemiseni jõudsid vaid kaks pakkujat.

Saadud hind rahuldas vallavalitsust, sest planeeritust saadi rohkem ca 3 miljonit krooni. "Vähemalt üks maamüük on sel aastal veel tulemas," ütles Uukkivi.

"Maamüük on kindlasti otstarbekas," rääkis Rae vallavanem. "Esiteks on see ainus võimalus, kuidas rahastada Jüri gümnaasiumi suurinvesteeringut. Ja teiseks müüakse enamasti äri- ja tootmissihtotstarbelist maad. Sellele tekib ettevõtlus, mis omakorda loob töökohti, mis loodetavasti täidetakse valla registris olevate töötajatega ja seega laekub ka osa nende töötajate üksikisiku tulumaksust valla kassasse."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:11
Otsi:

Ava täpsem otsing