Investeerimisfirma laiendab jõuliselt tegevust Baltimaades

Ain Alvela 04. oktoober 2006, 00:00

Üsna aktiivselt on Eestimaa ettevõtteid hakanud üles ostma Põhjamaade investeerimisfirmad.

Seda tüüpi ülesostjad vaatavad ettevõtte perspektiivikust investorite tuluallikana. Säärased investeeringud võib laias laastus jagada kahte liiki: ühed, mis otseselt baseeruvad kinnisvaral ja selle eeldataval kallinemisel, teised, mille tootlikkust loodetakse tõusvat tööstuse-, teeninduse-, transpordi vms valdkonnas.

2005. aasta suvel omandas kinnisvarainvesteeringutega tegelev Soome börsiettevõte Citycon Oy Tallinnas asuva Rocca al Mare kaubanduskeskuse.

Laienemise tarbeks ostis Citycon ka kõrvalkrundi. Tehingu maksumus oli kokku peaaegu 972 miljonit krooni. Tegemist on esimese nii suure tehinguga Eestis ning kinnisvaraspetsialistid märkisid toona, et tegemist on lausa pöördelise tähtsusega kinnisvaratehinguga aktsiate omandamise teel.

Rocca al Mare kaubakeskuse arendustegevuse plaanib Citycon lähema kolme aasta peale ning selleks on ette nähtud 300 miljonit krooni. Laiendatav pind tuleb kaubanduskeskuse ümber olevast maast, millest soovitakse veel 25 000 ruutmeetri ulatuses äripinda rajada. Tegemist on Cityconi esimese investeeringuga Baltimaadesse.

Rocca al Mare kaubanduskeskuse rajasid 1998. aastal Ühendatud Kapital ja NG Investeeringud, kulutades sellele umbes 200 miljonit krooni.

Kinnisvara haldamiseks ja investeerimistegevuse arendamiseks Eestis on asutatud OÜ Citycon Estonia.

Soome jaekaubanduskeskuste turul on Citycon liider. Tegu on kaubanduspindadele spetsialiseerunud kinnisvarafirmaga, mis omab kaubakeskuseid Soomes ja Rootsis.

Tänavu juunis ostis Citycon Vilniuse kesklinnas Mandarinase ostukeskust haldava firma Rimvesta 14,6 miljoni euro (umbes 227 miljonit krooni) eest. Rimavesta kuulus Merko Grupi kinnisvarafirmale E.L.L. Kinnisvara.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:21
Otsi:

Ava täpsem otsing