Keijo Mehtonen kohtus Rootsi ametiühinguga

Gert D. Hankewitz 14. november 2006, 00:00

Eile õhtul kella viie paiku algas Stockholmis koosolek, kus üks laeva Silja Symphony pardal ülemeelikus tujus pidutsenud Tallinki juhatuse liikmetest, Keijo Mehtonen, arutas Rootsi ametiühingu SEKO esimehe Janne Rudéniga uusi käitumisreegleid. "Arutasime situatsiooni ja rääkisime uuest meeskonna tööpoliitikast, uuest kollektiivlepingust," sõnas Rudén lühidalt pärast koosoleku lõppu. Tema sõnul oli kohtumise aluseks just Tallinki juhatuse ja nõukogu liikmete ennekuulmatu käitumine Tallinkile kuuluva Silja Line'i laeva pardal.

Tallinki juhtkond ei soovinud eile koosolekut kommenteerida. Päeva esimesel poolel ei oldud suhetekorraldusfirma Corpore vahendusel isegi nõus avalikustama, kes juhtidest Tallinki Rootsi esindama läheb. Anti vaid teada, et kommenteeritakse teisipäeval.

Kära Tallinki juhtkonna käitumise üle ei näi nii pea vaibuvat. Eile teatas Eesti Meremeeste Ametiühing, et mõistab hukka Tallinki juhtkonna ebaväärikad teod Silja Symphony pardal. "Leiame, et miski ei õigusta ükskõik millise ettevõtte juhtide poolt töötajaid alandavat käitumist," seisis teates.

IBM Eesti juht Valdo Randpere soovitas laeval purjutanud Tallinki juhtidel ettevõttest taanduda. "Praeguses olukorras, kus need inimesed on peamiselt suuraktsionärid, soovitaksin neil igapäevasest Tallinki juhtimisest taanduda ning anda ohjad üle kellelegi, kes ka välispartneritega suhtlemisest midagi jagab," ütles ta eile "Seitsmestele uudistele".

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing