Lahtine soojapuhur nõuab eeskujulikke töötingimusi

Siim Sultson 29. november 2006, 00:00

Alamõõduline soojapuhur töötab vahetpidamata, võib üle kuumeneda ja muutub kokkuvõttes kallimaks.

Stokkeri tootejuhi Mate Päärsoo selgitusel jagunevad soojapuhurid jämedalt kahte liiki. Kodus ja büroos kasutamiseks mõeldud elektripuhurid on plastkerega ja lahtise küttekehaga nagu föönid.

Tööstuslikud puhurid on seevastu metallkorpusega, vastupidavamad ja sisaldavad elektrikatla-laadseid kütteelemente ehk tenne. Samuti ei ole tööstuslikud puhurid tolmutundlikud.

"Elektrilise soojapuhuri puhul on oluline võimsus," toonitab Ehituse ABC elektrikaupade osakonna juhataja Aleksandr Sidoruk. Soojapuhuri võimsuse määramisel arvestatakse tema kinnitusel 30 vatti ruumi kuupmeetri kohta või 80 kuni 100 vatti ruumi ruutmeetri kohta.

Lisaks tuleb Sidoruki sõnul eriti büroo puhul vaadata, kas ruum on puhas või tolmune, kui palju on inimesi ruumis.

Tööstuslike soojapuhurite muretsemisel soovitab Päärsoo õige valimiseks tutvuda iga puhuri puhul eraldi selle sobivusparameetritega vastavates kataloogides.

"Tavalised kahekilovatised soojapuhurid on lahtised ja hävitavad seetõttu hapnikku," tõdeb Sidoruk, kes soovitab ruumides, kus viibivad inimesed, kasutada hoopis kinniseid õliradiaatoreid.

Ka hoiatab ta, et elektrilisi puhureid kinni kattes tekib tuleoht. Lisaks peab sellisel soojapuhuril olema taga külma õhu võtmiseks vähemalt poole meetri suurune ruum, vastasel juhul hakkab puhur üle kuumenema.

Hoolimata kodu ja büroo elektriliste soojapuhurite nõudlikkusest töötingimuste suhtes, võib Päärsoo kinnitusel need jätta tööle järelevalveta. Kindlasti ei tohi seda aga teha tööstuslike puhuritega.

Puhurite tuleohutust tagav ülekuumenemiskaitse on Sidoruki sõnul vaid kõrgema klassi puhuritel, näiteks Rootsi päritolu VEABidel, seevastu tavalistel kahekilovatistel seda pole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing