Palmaru õigustas Sakala keskuse järelevalve rahastamist

Liis Kängsepp 06. detsember 2006, 00:00

"Me usume küll, et riik peaks teostama järelevalvet lepingute täitmise üle, aga arupärijad ühinevad riigikontrolli veendumisega, et selleks ei ole vaja pidada aktsiaseltsi," sõnas Eiki Nestor üleeile Riigikogus. "Miks ei ole kultuuriministeerium võtnud arvesse riigikontrolli ettepanekut, mis on kordunud aastast aastasse ja on olnud ühene, et aktsiaseltsi pidamine hoonestusõiguse lepingu täitmise kontrollimise otstarbeks ei ole ilmselt kõige õigem juriidiline vorm selle järelevalve teostamiseks?"

Palmaru sõnul on küsimus selles, et järelevalvet tegeva ASi Sakala Keskus ja uut hoonet ehitada plaaniva Uus Sakala vahel on hoonestusõiguse suhe ning talle tundub, et riigil pole väga lihtne selle üle järelevalvet teha. "Valitsus on seda korduvalt arutanud ja need arutelud on kõik jõudnud selle järelduseni. Muidugi riigikontroll on siin jõudnud teise järelduseni, mis teha."

Nii 2005. kui ka 2004. aastal olid aktsiaseltsi kulud miljoni krooni kandis. Palmaru kinnitusel pole aktsiaselts saanud riigilt sentigi raha. Kui suured on kulud tänavu, pole teada.

Mullu maksis aktsiaselts oma juhatuse liikmele ja ainsale töötajale palka 351 000 krooni, lisaks maksti nõukogu liikmetele töötasu umbes 86 000 krooni ning sõiduauto ülalpidamiseks 75 000 krooni. Ministri sõnul kulutati veel näiteks audiitori- ja raamatupidamisteenusele, arhiveerimisele, konsultatsioonidele ja väärtpaberite hoidmisele.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing