Paari kuuga 60-70% plussi

Raivo Sormunen 11. detsember 2006, 00:00

Möödunud reedel jõudsid uute verstapostideni Olympicu ja Baltika aktsiad.

Esimene sulgus 7,81 eurol (122,20 kroonil) ja teine 22 eurol (344,23 kroonil). Mõlemate aktsiate viimaste kuude liikumine on olnud peadpööritav. Kasiinoketi aktsia on pärast oktoobri keskel toimunud börsidebüüti rallinud üles juba kahe kolmandiku jagu. Täpselt samapalju on tõusnud septembri keskpaigast ka Baltika aktsia. Siia kõrvale võib panna ka rekordtaseme vahetus läheduses kõikuva Tallinna Kaubamaja, mille aktsia on oktoobri keskpaigast tõusnud samuti üle 60 protsendi. Kas ettevõtted on muutunud nii lühikese ajaga niivõrd palju paremaks? Kindlasti mitte, kuid tundub, et investorite ootused on antud kolmiku osas viimaste kuude jooksul märkimisväärselt positiivsemaks muutunud. Olympicu tõusule on aidanud kaasa kolmanda kvartali majandustulemused - kahekordistunud käibe kasv ja kasumi 2,3kordne paisumine. See on aidanud investoritel suurendada usku, et ühel päeval suudabki Olympic täita oma eesmärgi ja saab käibelt Ida-Euroopa suurimaks kasiinoketiks.

Baltika kolmanda kvartali tulemustes väga häid kasvunumbreid ei olnud. Küll aga näitas jaemüügikontsern novembris 50protsendilist käibe kasvu ning samuti on lubatud 2007. aastaks tulusid enam kui 40% võrra kasvatada.

Tallinna Kaubamaja jätkab samuti kiires kasvufaasis. Kuu eest osteti Lidlilt kinnisvaraarenduseks kümme kinnistut ja teati soovist laieneda Lätti. Lisaks näitas kaubanduskontsern kolmandas kvartalis oluliselt paranenud rentaablusnumbreid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing