Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kuritegelikul teel saadud vara läheb konfiskeerimisele

ÄP 14. detsember 2006, 00:00

Justiitsminister Rein Langi sõnul on kehtiva seaduse alusel võimalik süüdlaselt konfiskeerida vaid vara, mis on otseselt saadud konkreetse kuriteo toimepanemisest.

"Uue eelnõuga laiendataksegi vara konfiskeerimise aluseid ehk siis kuriteo või väärteoga saadud vara kuulub reeglina konfiskeerimisele. See edastab väga selgelt sõnumi, et süütegude toimepanek ei ole tasuv tegevus," rõhutas Lang.

Eelnõu ühe autori, justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantslri Martin Hirvoja sõnul on krimitulu konfiskeerimine asendamatu vahend võitluses organiseeritud kuritegevusega. "Lisaks takistab see kriminaaltulu kasutamist uute kuritegude ettevalmistamiseks ja toimepanekuks ning aitab vältida kriminaalsel teel saadud tulu imbumist legaalsesse majandusse," lisas Hirvoja.

Täiendatakse ka kolmandatelt isikutelt konfiskeerimise korda. "Näiteks võiks tuua juhtumid, kus suurt kuritegelikku tulu toonud organiseeritud kuritegevuses süüdi mõistetud isik vormistab vara omanikuks oma vanaema või lapsed, samuti kui ta kingib pojale Ferrari või armukesele maja," selgitas Hirvoja.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing