Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hirve ja Gammeri firma teenib kinnistuga ligi 20 miljonit

Martin Hanson 16. jaanuar 2007, 00:00

Hirve ja Gammeri firma General Baltic Group ostis Tallinna kesklinnas sadama lähedal asuva endise piirivalveameti administratiivhoone enampakkumisel 63,1 miljoni krooni eest.

Veel sügisel plaanisid mehed, kelle äriampluaasse kuulub restoranide, hotellide ja kuni 2001. aastani ka pandimaja pidamine, suursugusesse 1925. aastal ehitatud kunagisse Meremeeste Koju ehitada luksushotelli. Investeeringute maht pidi küündima 80 miljoni kroonini. Peamiseks plaaniks oli laiendada Baltic Hotel Groupi hotelliketti, kuhu juba kuuluvad luksuslikud Vana Wiru ja Imperiali hotell Tallinnas ning Promenaadi hotell Haapsalus.

Miks plaanidest hoonesse hotell ehitada loobuti, võib vaid oletada, sest kumbagi General Baltic Groupi omanikku kommentaari saamiseks eile tabada ei õnnestunud.

Praegu on aga Uus-Sadama 14 hoone Uus Maa kinnisvarabüroo müügisolevate objektide nimekirjas. Objekti maakler, Uus Maa äripindade atesteerimise konsultant Marko Kivirand ütles, et müügis on Uus-Sadama kinnistu olnud juba mitu kuud, eelmise aasta sügisest.

"Huvi maja vastu tuntakse, sest tegemist on atraktiivse kinnisvaraga. Kuid nagu tänapäeval kombeks püütakse parimat hinda. Tegemist on mahuka projektiga, mistõttu võtavad võimalikud ostjad pika mõtlemisaja," lisas Kivirand.

Kivirand ütles, et huvi on suur, kuid kuna kinnistu vajab palju aega ja raha, siis ei kiirusta keegi otsusega. "Paljud tutvuvad hoone plaani ja arhitektide eskiisidega. Kindlat jah-sõna ega ka keeldumist veel ei ole," sõnas Kivirand.

Eelmisel kevadel samuti kinnistu enampakkumisel osalenud Fixor Holdingu tegevjuht Erki Savisaar ütles, et ei ole praeguste hoone müügitingimustega tutvunud, kuid arenduseks otsivad nad mitmeid objekte.

"Tookord oli number, milleni maja hind tõusis, liiga suur ning meie arvutused ei lubanud sellist investeeringut teha," sõnas Savisaar.

Savisaar ütles, et oli oodata, et Uus-Sadama kinnistu uuesti müüki läheb. Seda, millised plaanid oleksid Fixoril olnud majaga, kui nad oleks enampakkumise võitnud, ei avaldanud Savisaar isegi aasta pärast pakkumist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing