Ansip eitas väljapressimist

ÄP 19. jaanuar 2007, 00:00

Eilses Äripäevas väitis endine Eesti Raudtee nõukogu esimees Edward Burkhardt, et Reformierakond küsis Eesti Raudtee omanikfirmalt BRSilt 15 miljonit krooni ja lubas vastutasuks valitsuses pooldada raudtee tagasiostu. Samuti lisas Burkhardt, et raudtee ost oli tema arvates riigile kahjulik, kuid praegused omanikud ei saa sellest veel aru.

Ansip on kindel, et Reformierakonnas ei ole nii rumalaid inimesi, kes oleks Burkhardtilt erakonna toetuseks kas või viit senti küsinud. "Ammugi siis veel nii lolle, et oleks pistist küsinud," lisas ta. "Kui kõik, mis räägitakse, oleks tõsi, peaks ma ammugi tükkideks olema. Ühelt poolt süüdistatakse, et vabariigi valitsus saab pistist Kremlist ja ajab Venemaa dikteeritud poliitikat. Teiselt poolt süüdistab Venemaa Riigiduuma, et me ei soovi häid suhteid Venemaaga."

Burkhardti võimaliku kohtusse kaebamise kohta ütles Ansip: "Ma ei tea, kas see on mõistlik, Burkhardt ei ole kunagi hoolinud Eestist ega Eesti inimestest. Ta ei ole Tartu Maja omanike koosolekul käinud ja näinud nutvaid pensionäre. Ta on äärmiselt ignorantne."

Ansip ütles, et on suhelnud nende inimestega, kes hakkaksid uurimist läbi viima, ja nad ei pea väljapressimissüüdistuse uurimist perspektiivikaks, sest kogu info on tasemel, et keegi kuskil ütles. "Kuid nagu justiitsminister ütleks, nalja saaks hullupööra. Riigikogu liikmeid saaks üle kuulata ja sellest saaks kirjutada valimisteni," lisas Ansip.

Eile lõuna ajal polnud prokuratuur Burkhardti süüdistuste uurimiseks kriminaalasja algatanud.

"Praegu käib andmete analüüsimine. Uurimist pole veel alustatud ning otsust pole langetatud," kommenteeris prokuratuuri avalike suhete osakonna juhataja Kristiina Herodes. Samuti ei osanud ta öelda, millal võidakse otsus langetada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing