Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Harju tänava haljasala ruutmeeter maksab 36 000 kr

Martin Hanson 16. mai 2007, 00:00

Tallinna päevaks avatud haljasala ehitati valmis vähem kui aastaga ning viimane visuaalselt nähtav osa pandi kokku kahe kuuga. Haljasala lahenduse aluseks võeti kvartali ajalooline kinnistustruktuur, mida markeerivad müürid, katendid ja haljastus.

"Sellist unikaalset võimalust, et rajada Tallinna vanalinna haljasala, ei olnud mitusada aastat enne meid ega tule ilmselt ka mitusada aastat pärast meid," ütles linnavolikogu esimees Toomas Vitsut.

Haljasala projekti koostanud Ülle Griðakov ütles, et selle raha eest, mis projektile kulutati, saadi äärmiselt ilus ja hea haljasala.

"Kogu kontseptsioon oli meilt. Olen väga rahul, et meil olid vabad käed ja saime teha pargi, mis meile endale meeldib. Raskeks tegi selle projekti liuväli, mida oli vaja ka suvisesse miljöösse paigutada," sõnas Griðakov.

Linnapea Edgar Savisaar ütles eile, et Tallinna päev on kõigi nende päev, kes armastavad oma linna, kes hoolivad tema heast käekäigust ja muretsevad tema tuleviku pärast. "Selle linna suurim eesmärk on olla heaks koduks sadadele tuhandetele inimestele, kes siin elavad, töötavad ja õpivad," ütles Savisaar.

Haljasala valmis ehitanud ASi Terrat juht Rein Rajamäe sõnas, et kogu park on tehtud uhkelt, arvestades graniiti.

"Projekt on olnud väga vinge, kõik, mis vaja, sai paika ning kuskil allahindlust ei tehtud. Järelevalve oli väga tugev kogu projekti ajal ja kõik nõuded said täidetud," sõnas Rajamäe.

Elektrisüsteemid haljasala, purskkaevu ja liuvälja elektritoitega varustamiseks ehitasid AS Elektritsentrum ning valgustussüsteemi rajas KH Energia Konsult AS. Tallinna Teede AS töömehed konserveerisid varemed ning täitsid ala kruusa ja liivaga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing