Ettevõtja leiab laadal uusi kliente

Katrin Rohtla 06. juuli 2007, 00:00

Nõva vallast pärit juustutootja Luke Farmimeierei juhataja Aigar Brett tunnistas, et käib laatadel praktiliselt igal nädalavahetusel. "Need on head, saab rutiinist välja," oli ta rahul.

Laatade eesmärk ei ole Breti sõnul konkreetne läbimüük, vaid tarbijate juurdetootmine.

"Anname inimestele sini- ja valgehallitusjuustu proovida. Sihtgrupiks on need, kes varem juustu maitsnud pole," kirjeldas ta. "See on nagu narkoäri, kus esimene doos on tasuta," naeris mees.

Laatade tulemus on näha aga poekettide läbimüügis. Breti hinnangul on konkurentsitult parima läbimüügiga Luige laat, võimsad on ka Palamusel toimuv Paunvere väljanäitus, Vastseliina laat ja Antslas toimuv Hauka laat.

Hauka laadale läheb firma tänavu juba kolmandat korda. Hauka laada osalemiskulud on Breti sõnul mõistlikud. Kahepäevane osalemistasu on 1000 krooni, aga sellele lisaks tuleb kanda transpordi- ja muid kulusid.

Saaremaalt pärit sokkide tootja Sartex on Hauka laadal müümas käinud juba üle kümne aasta. Firma juhataja Maimu Õispuu tunnistas, et väga kasumlik osalemine ei ole.

"Ehkki läbimüük on väga hea, tulevad meile lisaks ka sõidu-, ööbimis- ja muud kulud," selgitas ta. Vaatamata sellele osaleb firma ka Vastseliina ja Palamuse laadal. "Mulle meeldib laadameeleolu ja seltskond on ka vahva," põhjendas Õispuu.

Sepiseid tootev Võrumaa firma Meisli käib samuti kõigil suurematel laatadel müümas. Hauka laadal osaleb firma tänavu juba kuuendat korda.

"Esimestel aastatel tegelesime laatadel reklaamimise ja tutvustamisega, nüüd on tööd juba nii palju, et pole enam reklaamida vaja," kirjeldas firma tootmisjuht Sirje Pilt.

Laatade läbimüük on erinev, kõige paremini on firmal läinud Türi lillelaadal. "Hauka laadal sõltub edu asukohast. Kui saad peatänavale, on ka läbimüük hea," arvas ta.

"Aga registreerimine toimub elava järjekorrana ja kaks-kolm päeva varem ootama ma küll nõus ei ole," rääkis Pilt.

"Eelmisel aastal osales Hauka laadal 625 ettevõtet, kellest 45 olid suurfirmad," rääkis laata korraldava Antsla Tarbijate Ühistu haldusjuht Aigar Grihin.

"Tänavu osaleb laadal 390 väikeettevõtet ja 48 suurfirmat, osalejaid lisandub kindlasti," ütles Grihin. Osalejad on meekaupmeestest autode müüjateni.

"Kaubelda võib kõigega, mis on Eesti seadustega lubatud," selgitas ta.

Kui suur võib laada käive olla, ei osanud Grihin ennustada. "Pangad on küll pidanud nädalavahetusel sularahaautomaate täitmas käima," naeris ta.

Kuna üritus toimub tasuta, ei osanud Grihin ka varasemate laatade külastajate arvu hinnata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing