Muljeid ja meeleolusid ehituskunstist

Tiina Kolk 03. august 2007, 00:00

Esitlemiseks on valitud kunstniku loomingu üks kindel tahk - arhitektuur. Igal pildil on näha midagi inimkätega ehitatut - maja, püramiid, obelisk, sild, tuletorn, trepp jne.

"Kunstnikku on huvitanud puhta, puutumatu looduse ja inimtegevuse loodud objektide kooseksisteerimine ning harmoonia, olgugi vahel veidi üllatav ja intrigeeriv," märgib kunstiteadlane Reet Varblane.

Suures enamuses on Mare Vindi arhitektuursetel motiividel sümboli tähendus. Enamasti on ka ehitused kunstniku väljamõeldis.

Kui pildi loomisel ongi kasutatud modellina mõnda konkreetset hoonet, linna või küla, on kunstnik nende objektidega käitunud vabalt, asetades neid ümber, muutes nendevahelist suhet suuruse ja tonaalsuse osas. Kui hoone ongi suhteliselt tõetruult kujutatud, on vabalt ringi käidud seda ümbritseva loodusega.

"Mare Vint hindab ümbritsevat peamiselt kahest vaatenurgast lähtudes: kord on ta valinud tüüpilise üldistava motiivi, millel on ka laiem sümboli tähendus, kord on teda vaimustanud objekti erandlikkus, erilisus, väärtuslikkus," leiab Varblane.

Mare Vindi jäädvustatud keskkond on väga romantiline ja kaunis. Kõik, kes tunnevad huvi arhitektuuri vastu või puutuvad kokku ehitusvaldkonnaga, peaksid varuma tund aega ning seda elamuslikku näitust vaatama minema.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing