Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kas praktilised või arendavad koolitused?

ÄP 15. august 2007, 00:00

Kas rõhute 2008. aastal koolitusplaanis praktilistele või arengukoolitustele? Kas ostate koolituse sisse või korraldate ise?

Põhirõhk on oskusteabel ja see on omakorda tingitud meie tegevusalast, sest meditsiinis on koolituste järjepidevus ja kvalifitseeritud spetsialistid-teenindajad kõige olulisemad. Seepärast kasutamegi ca 75-80 % kogu koolituseelarvest oskuste või kvalifikatsiooni tõstmiseks.

Selline jaotus on välja kujunenud töötajate soovide alusel.Põhjuseks on kindlasti see, et palk on seotud omandatud oskustega ja kvalifikatsiooniga.

Tõenäoliselt ostame teenuse sisse.

Plaanis on korraldada koolitusi kõikide tasandite töötajatele, seda nii oskusteabe omandamiseks kui ka isiksuste arendamiseks. Meie ettevõtte eripära on vajadus heade energeetika- ja laiemalt tehniliste teadmiste ja oskustega töötajaskonna järele. Seda arvestades paneme rõhku erialasele täiendõppele ja oskusteabele.

Sel ja järgmisel majandusaastal panustame ühtlasi ametikohagruppide lõikes juhtide arendamisse mitmesuguste arenguprogrammide abil. Eesmärk on juurutada ühtseid juhtimispõhimõtteid ja seeläbi ühtlustada juhtimise kvaliteeti. Loodame ka leida ettevõtte seest järelkasvu ja seda hoida.

Enamiku erialastest koolitustest korraldame ise, seda koostöös mitmete koolide ja spetsialistidega. Suur on ka sisekoolituste osakaal, eriti Eesti Põlevkivis ja Narva Elektrijaamades - seal, kus spetsiifilised teadmised on ettevõttes endas.

Järgmise aasta koolituseelarvesse 2007. aastaga võrreldes kuigivõrd suuri muudatusi kavandatud ei ole. Peamise muutusena võiks ehk nimetada varasemast suuremat tähelepanu tööliste ja kesktaseme juhtide koolitamisele.

Kontoritöötajate koolitused ostetakse üldjuhul sisse, samas on võimalik osaleda ka kontsernisisestel koolitustel. Tootmistöölisi koolitame siiski valdavalt ettevõtte sees, välja arvatud tõstukijuhtide koolitused, esmaabikoolitused jms.

Meil on ettevõttes arvutiklass ja piisav oskusteave, et koolitada enda töötajaid ka arvutialaselt.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing