Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kalev saadab Rae valda lubatust mitu korda mustema heitvee

ÄP 29. august 2007, 00:00

Augusti alguses võetud Kalevi heitvee proovi biokeemilise hapnikutarbe tase on ületatud seitsmekordselt, teatas Rae vallas veemajandusega tegelev AS Elveso.

Elveso juhatuse esimehe Toomas Heinaru sõnul on kõik Kalevi senised lubadused ehitada välja oma reovee eelpuhasti jäänud jutu tasemele. "Juba aastaid püüab Kalev maiustusi valmistades hoida kokku keskkonna kaitseks tehtavatelt kulustelt. Magusasõbrad peaksid teadvustama, et Kalevi komme valmistatakse Rae valla keskkonda saastades," ütles Heinaru.

Kalev teatas, et ei saa väidetavat reostustaset kommenteerida, sest firma esindajat ei kutsutud proovi võtmise juurde, nagu seda pooltevaheline kord ette näeb. Ka ei ole Kalevi teatel neile edastatud analüüsi tulemusi.

"Samas on täiesti vale ASi Elveso väide, et AS Kalev ei ole investeerinud heitvee puhastusseadmetesse," kirjutas Kalevi õigusteeninduse juht Allan Viirma.

Viirma sõnul on Kalev alustanud oma kohtpuhasti rajamist, kohtpuhasti projekt kooskõlastati Elvesoga ja Rae vallavalitsus väljastas sellele ehitusloa.

Kommivabrik on alates 2004. aastast lasknud Jüri biopuhastisse reovett, mille reostustase ületab kehtestatud norme 7-8 korda, kuid on järjekindlalt keeldunud ülereostustasu maksmisest.

Tänavu juunis otsustas Tallinna ringkonnakohus , et Rae valla vee-ettevõttel Elvesol on alus nõuda Kalevilt ülereostuse eest täiendavat tasu. Praegu võlgneb Kalev ilma viivisteta Elvesole ülereostustasude eest rohkem kui 14,2 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing