Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Trigon PDst üle kolmandiku läinud

Tõnis Oja 24. september 2007, 00:00

Tänaseks on juba nädala jagu kaubeldud Viisnurgast eraldunud kinnisvarafirmaga Trigon Property Development, mis on pärast jagunemisjärgset esimest eufooriat kaotanud 36 protsenti ehk enam kui kolmandiku oma turuväärtusest.

Kui nädala esimestel päevadel sai hinnalanguse protsente jälgida ühekohalise numbriga siis neljapäeval ja reedel kadus aktsial põhi ära, see tähendab, et hinnalanguseks olid maksimaalsed 15 protsenti. Reedel kadusid täielikult ära ostunoteeringud, mis tähendab, et selle aktsia puhul kaotas börs oma mõtte, sest aktsiat polnud kellelegi enam müüa.

Reedese kauplemispäeva üheks märksõnaks võibki tuua likviidsuse puudumise ning väikese kauplemisaktiivsuse. Lisaks Kalevile, mille aktsiatega peatas börs kauplemise, ei sooritatud ühtegi tehingut Starmani aktsiatega. Üks tehing sooritati Eesti Ehituse ning Harju Elektri aktsiatega. Vähem kui kümne tehinguga piirdusid Saku Õlletehase, Norma, Baltika ja Merko Ehituse aktsia, mille käibed ulatusid vaid kümnete kuni mõnesaja tuhande kroonini.

Olympic EG teatas pärast börsipäeva lõppu, et soovib aktsiad noteerida Varssavi börsil. Ettevõtte motiividest võib aru saada. Kuu aja pärast saab Olympicul täis esimene börsiaasta. Pärast tormilisi esimesi kuid, mil aktsia hind hüppas veebruari alguseks kaks ja pool korda, on aktsia hind stabiliseerunud, et mitte öelda stagneerunud. On lootus, et Varssavi börsil noteerides huvi Olympicu aktsiate vastu kerkib ning see toetab esialgul aktsia hinda. Kuid ega välisbörsil noteerimine ettevõtet paremaks tee.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing