Suured pangad jäid laenuportaalist kõrvale

Agnes Ojala 10. oktoober 2007, 00:00

Portaali omanik Andres Juhkam loodab, et kahe suure panga otsus liituda alles tuleb. "Loodan, et suured pangad on veel äraootaval seisukohal, eriti just SEB. Portaal on toiminud alles mõned nädalad. Kui on näha, et see klientidele meeldib, siis võib-olla otsustavad ka nemad liituda," ütles Juhkam.

Tema hinnangul jäid Hansapank ja SEB portaalist esialgu eemale oma niigi suure suure turuosa tõttu. "Hansapangal on ju pretsedenditult suur turuosa. See vast ongi neid eemale hoidnud. Ilmselt esitab laenuotsija neile niikuinii päringu," selgitas Juhkam.

Juhkami sõnul on portaalil vaja veel sisseelamisaega. Tema arvates võiksid suuremad pangad teenust kasutama hakata, kui on näha, et see kliendile meeldib ja et portaali kaudu on asju lihtsam ajada.

Portaali esimese kolme nädala jooksul on keskkonna kaudu tehtud 5-10 laenupäringut päevas. Juhkami sõnul on see üllatavalt hea tulemus. "Kui nii värske portaali kaudu tehakse päevas kümme kvaliteetset päringut, mis võiksid jõuda ka lepinguni, siis on tulemus väga hea," ütles ta.

SEB Eesti Ühispanga pressiesindaja Silver Vohu ütles, et pank ei välista laenuotsijaile loodud portaaliga liitumist. "Meil käidi portaali küll tutvustamas, kuid otsustasime esialgu kõrvale jääda. Tahame kõigepealt näha, kuidas see tööle hakkab, ja otsustame siis," ütles Vohu.

"Meil on praegu kodulehel samasugune süsteem üleval, mille kaudu saab klient oma soovi saata. Praegu on meil piisavalt kanaleid, kust laenukliente leida," rääkis ta.

Kui portaal peaks aga populaarseks muutuma ja annab märgatava efekti, ei välista SEB süsteemiga liitumist.

Laenuvaatlus.ee-d saavad pangad praegu kasutada tasuta. Nii jääb see omaniku väitel veel vähemalt kuuks-paariks. Hiljem aga hakkavad pangad ilmselt iga lepinguni viinud päringu pealt portaalile maksma vahendustasu.

Hansapanga suhtekorraldusjuht Katrin Isotamm ütles, et pank vajab laenutaotlejaid aitava portaaliga liitumiseks aega.

"Kuna laenuvaatlus.ee näol on tegu võrdlemisi uue keskkonnaga, siis Hansapank ei ole veel liituda jõudnud," ütles Isotamm.

"Oleme väikese järelemõtlemisaja võtnud, seda enam, et pangal on enesel hulk kvaliteetseid kanaleid, mille kaudu kliendiga iga päev suhtleme ja infot pakume," põhjendas panga esindaja.

Tema sõnul ei välista Hansapank kindlasti võimalust, et tulevikus otsustatakse siiski liituda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing