Targa äri linna arendus kannab esimesi vilju

Katri Soe 20. veebruar 2008, 00:00

Tegemist on n-ö targa äri linna projektiga, Tallinnas Suur-Sõjamäe piirkonnas asuva Ülemiste City eesmärk on luua inspireeriv ja nutikate inimeste kasulikku tööaega säästev töökeskkond arenguvõimelistele, tarka äri ajavatele ettevõtetele.

Ülemiste City ASi juhatuse esimees Gunnar Kobin on seni tehtuga rahul, arvestades uute valmivate hoonete ruutmeetrite hulka ja asjaolu, et Ülemistele on kolinud Eesti IT sektori suurimad tegijad. Kobin loodab tulevikule mõeldes, et tulevad ka välismaised IT ettevõtted.

"Meie pikem plaan on ehitada üles Eesti kompetentsikeskus, miks mitte suisa klaster, ning selles osas teeme tõsist tööd Eesti Infotehnoloogia Ettevõtete Liidu ja vastavate ettevõtjatega. Samas ei tähenda see, et meie juures hakkavad olema ainult IT ettevõtted, seda enam, et tänapäeval on ITga niikuinii põimunud pea kõik eluvaldkonnad."

"Ülemiste targa äri linna idee inspireerida innovatsiooni on Euroopa mastaabis üpriski unikaalne," märgib Gunnar Kobin. "Millest innovatsioon algab - muidugi inspiratsioonist. Meie asi on seda inspiratsiooni teket toetada. Sellise eesmärgiga ettevõtmisi pole maailmas palju, mina tean kahte. Üks neist on Inglismaal ja üks on kõigile tuntud ettevõte Google, kelle Googleplexi Campus on sisuliselt sama ideed järgiv, kuid samas ainult ühe ettevõtte tarbeks loodud."

Artist Siseraadiod OÜ rentis Ülemiste Citys ruumid, kuna firma kasvas kiiresti ning vajas uut, suuremat, tänapäevast ja inspireerivat bürood.

Valikul sai oluliseks Ülemiste City asukoht, terviklik kontseptsioon, kesklinnaga võrreldes paremad parkimisvõimalused ning see, et arendaja oli valmis meie soovide kohaselt ka ruumide planeeringut muutma.

Usume, et targa äri linna rentnikuks olemine lisab meie töödele ja tegemistele omapoolse kvaliteedimärgi ja loodame, et Ülemiste Cityst saab linnak, kus tahaks töötada võimalikult palju andekaid inimesi, et oleks, kelle hulgast firmale uusi töötajaid leida.

Ülemiste City on õnnestunud näide, kuidas Tallinnale varem pikka aega suletud endise aatomitööstuse maa-alale uut ja positiivset tulevikku suunatud mainet ja kasutust kujundada. Kuvand on kasutuse eelduseks ning kasutus omakorda tingib kuvandi. Nii nad üheskoos kas tõusevad üles või käivad alla. Antud piirkonnas läheb ikka tõusujoones.

Asukoht on tulevikku suunatud targaks arenduseks sobiv, eriti kui vaadelda laiemas kontekstis ka ümbritsevate alade koos toimimisest tulenevat sünergiat Sõjamäe tee, Peterburi maantee ja Tartu maantee piirkonnas. Hea, et on nähtud erinevaid kasutajaid, mitte ainult büroopindu.

Tore, et kombineeritakse uut ehitussubstantsi vanaga, mitte ei vastandata neid omavahel. Tulevik tulgu koos minevikuväärtustega.

Enamasti on see ka õnnestunud, vaid mõne hoone puhul on kavandatav maht kerkinud liialt võimsalt üle äärte. Aeg on sealmaal, et määrav pole ainult pind, vaid ka kvaliteet. Linnaruumi kvaliteet on väga oluline arengufaktor. Tervitatav, et ala arendamisel on mõeldud mitte ainult hoonetele, vaid ka ruumile nende vahel ja ümber. Neiski vaid pigem inimestele, kes siin töötavad ja liiguvad, mitte ainult parkivatele autodele. Arenduse väljatöötamise käigus on kaasatud maastikuarhitektibüroo, kelle koostatud elegantne lahendus tuleb arendajal sel aastal teostada. See tõstab kindlasti piirkonna mainet veelgi ja vääriks pärast valmimist eraldi lehepinda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing