Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uus müügipiirang ei vähenda joomist

ÄP 09. juuli 2008, 00:00

Saku Õlletehase juhatuse liige Inga Kuusik vastas esmaspäeval aripaev.ee lugejate küsimustele.

Mida arvate alkoholipiirangutest Eestis?

Olen alati arvanud, et piirangud ei aita alkoholi kuritarvitamist ohjeldada. Riik peab mõtlema sellele, kas alkoholimüügi piiramine ja seaduste karmistamine ei tekita hoopis ahvatlusi. Kas müügipiirang Põhja-Eestis kella 20st aitas õlle ja kange alkoholi tarbimist piirata? Uuring näitab, et mitte. Järelikult peavad riigil olema muud hoovad, et probleemidega võidelda. Majanduskeskkond on kogu meie iseseisvusaja olnud väga liberaalne ning selles kontekstis on igasugune piiramine vastuoluline.

See, et 14. juulist saab õlut kõikjal Eestis osta kella 10-22, on minu arvates poolik lahendus, aga siiski parem kui erinevad reeglid erinevates omavalitsustes.

Kui palju võib Saku kaotada uute müügipiirangute tekkest?

Minu veendumus on, et igasugu piirangutest kaotavad kõik. Nii Saku, meie konkurendid, kauplused, tarbijad.

Saku valitsev aktsionär Carlsberg plaanib Saku Õlletehase Tallinna börsilt välja tõrjuda. Mida kaotavad või võidavad aktsionärid, kui Saku börsilt lahkub?

Ma isiklikult arvan, et Saku börsilt lahkumine on ennekõike kaotus Tallinna börsi jaoks.

Kas ettevõtte aktsiad on börsil noteeritud või mitte, sõltub omaniku tahtest ja ka omanike struktuurist. Meil räägivad kõik märgid börsile jäämise vastu. 92,4 protsendi aktsiate omanikuna teeb Carlsberg ka ülejäänud aktsionäridele ülevõtmispakkumise ja see on igati loogiline, sest on ju küsitav nii väikese osa aktsiate börsil kauplemise mõttekus.

Saku jaoks ei muuda börsilt lahkumine midagi. See ei mõjuta kuidagi meie positsiooni Eesti õlleturul ega meie töötegemisvõimet.

Kas Saku kaubamärk jääb püsima või kaob see nagu Ühispank ning Hansapank?

Saan vastuses viidata meie omanike seiskohale, et Saku jääb Sakuks. Saku on ju just sellepärast niisugune, et ta on Saku, ja me ei kujuta seda teisiti ettegi.

Mis aktsiaid siis nüüd osta, kui Sakut varsti enam börsil pole?

Ma soovitan nüüd kõigil Carlsbergi aktsiate vastu huvi hakata tundma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:38
Otsi:

Ava täpsem otsing