Batman tuleb süngelt

Rivo Sarapik 25. juuli 2008, 00:00

Päev enne Eesti esilinastust on uusim Batman saanud veebipõhises filmiandmebaasis IMDB 90 000 hindajalt keskmiseks hindeks 9,5. Läbi aegade paremate filmide edetabelis annab see hetkel esimese koha. Ehkki filmi vaadanute hulga kasvades see näitaja veel tõenäoliselt muutub ja osa hindeid said fännide poolt juba enne filmi linastumist jagatud, on, mida ekraanilt oodata.

Juba paari kuu jagu kinos näidatav filmi reklaamklipp ei ole midagi, mis külmaks jätab või kergelt ununeb. Vastupidi. Filmi sünge ja kergelt vastikki üldmulje, mida toetab pahapoisi Jokkeri õõvastav ja luuni tungiv naer, pimedus ning rusuv öö. Ehk ühelt poolt õõvastav, ent, kuna mõjub, järelikult hea.

Filmis püüab Batman, keda kehastab teist korda Christian Bale, puhastada Gotham City organiseeritud kuritegevusest. Selle ülesande lahendamisel aitavad teda leitnant Jim Gordon näitleja Gary Oldmani esituses ja Aaron Eckharti mängitud prokurör Harvey Dent.

Kolmik on oma töös edukas, mis aga ei meeldi kurikaeltele. Nii saavadki mehed vastaseks uue superkurjategija, keda tuntakse Jokkeri nimel all (Heath Ledger). Mõistagi ei meeldi viimasele, kuidas linnas kord jalule hakkab saama, ning ta paiskab Gothami anarhia küüsi, sundides Batmani sammhaaval lähemale piirile, mis lahutab kangelaslikkust omakohtust.

Filmi efektseim karakter tuleb ilmselt tänavu aasta alguses varalahkunud näitleja Heath Ledgeri poolt, kelle kehastatud pahapoiss The Joker ehk Jokker on juba tekitanud kampaania, et mees võiks rollitäitmise eest Oscari saada.

Ajalukku see rollitäitmine ilmselt lähebki. Lisaks efektsele, truule ning võimsale esitusele pani Ledger sellesse nii palju ennast ja oma hinge, et sünge tegelase mängimises on nähtud seost tema ootamatu surmaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing