Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Madal hind sundis Eesti piimatootjad koostööle

ÄP 25. november 2008, 00:00

Tulundusühistu Eesti Piimatootjate Koostöökogu teatel sai firmade ühistegevus alguse põllumeeste keskliidu algatusel augustis toimunud piimakonverentsil. "Põhjuseks oli ülimadalale langenud piima hind, mis ei kata enam tootmiskulusid," teatas koostöökogu.

Piimatootjate koostöökogu olulisimaks kiiret lahendust vajavaks probleemiks on väiketootjatelt piima kogumine. "Piimahindade langus ja väike tootmismaht sunnib tootmist lõpetama paljudel väikefarmidel, sest tööstused ei soovi enam teenindada farme, kus toodang on alla 15 tonni kuus," teatas koostöökogu.

Reedesel asutamiskoosolekul arutati ka ekspordi ja teenustööde tellimise võimalusi, piimasaaduste ladustamist, interventsiooni kokkuostuks valmistumist alates 1. märtsist 2009 ja tootjate oma piimatööstuse rajamist.

Tulundusühistu asutamiskoosolekul kinnitati selle nõukogu esimeheks Eestimaa Piimatootjate Ühistu esindaja Märt Riisenberg.

Lisaks osalesid koostöökogu asutamisel tulundusühistud Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit ja Rakvere Piimaühistu, MTÜ Ühispiim ja AS Metsaküla Piim. Koostöökogu teatel liituvad lähiajal nendega ka teised Eesti suuremad piimaühistud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:50
Otsi:

Ava täpsem otsing