Piimaauto jootis eile kuivale jäänud Kalevit

Kadri Paas 16. jaanuar 2009, 00:00

ASi Kalev Chocolate Factory juhatuse esimees Kati Kusmin nentis eile ennelõunal, et veeta jäid nad juba kella kaheksa paiku. "Töötavad ainult pakkimisliinid ja ladu. Meil on hetkel laos 380 tonni kaupa. Täna saadame välja umbes 15 tonni tooteid üle Eesti. Tootmisliinid seisavad, hoones ei ole praegu vett, kuid taastame tootmise pärastlõunal, mil tsisternauto meile algatuseks 25 tonni vett toob," rääkis Kusmin. Et tõrgeteta töötada, kulub hoones iga päev 200 tonni vett.

Kusmini väitel tasub kommivabrik vee eest ASi Kalev kaudu. "Oleme vee eest Kalevile raha üle kandnud. Tegime ASile Elveso ka ettepaneku, et arveldaksime nendega otse, kuid nad keeldusid," ütles Kusmin. Ta lisas, et veefirma ei ole pärast vee kinnikeeramist tehasega ühendust võtnud.

Kommivabriku hoones jäid kuivaks käimlad ja kraanid, uksed sulges ka samas asuv töölissöökla. Kusmini sõnul hankisid nad kiirkorras töötajatele teisaldatavad WCd.

AS Elveso saatis vee kinnikeeramise järel pressiteate: "Kuna kommivabrik oli täna (eile - toim.) hommikuks tasunud vaid 450 000 krooni võlgu olevast 828 066 kroonist, lõpetati vastavalt mitmekordsetele eelhoiatustele vee andmine võlgnikule."

ASi Kalev õigusnõunikku Allan Viirmad üllatas veemüüja "jõhker möödavaatamine hea usu põhimõttest ja kehtivast seadusest".

"Esiteks väitis AS Elveso eile, et juhul, kui AS Kalev ilmutab mingitki initsiatiivi vaidlusküsimuse lahendamiseks, on AS Elveso valmis läbirääkimisteks ja hoiduma veekraani sulgemisest. AS Kalev näitas üles initsiatiivi ja head tahet ning tasus eile enam kui poole ASi Elveso poolt nimetatud võlgnevusest," oli Viirma nördinud. Õigusnõuniku sõnul pöördub AS Kalev konkurentsiametisse. Jurist ei välistanud ka kohtuteed ja veefirmale kahjunõude esitamist.

Eile kella 14.30 paiku jõudis tehase hoovile esimene Tere järelhaagisega piimakogumisauto, kust hakati maiusetootmiseks hädavajalikku vett pumpama.

Milleks vett esmalt vajati?

"Laseme selle kõigepealt siirupi peale?" küsis üks tehasetöötaja teiselt.

"Jah, kui see praeguseks juba hangunud ei ole," vastaskolleeg.

Kusmin ei osanud eile veel öelda, kui suurt majanduslikku kahju veeta olek tehasele põhjustas. "Nende kalkulatsioonidega läheb pisut aega," lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing