Miljonär Kesneri firma läks pankrotti

Kadri Jakobson 22. jaanuar 2009, 00:00

Pankrotihaldur Toomas Saarma ütles, et praegu on võlgade pilt segane ning täpset summat pole võimalik öelda.

"Hakkan saatma võlausaldajatele teateid ja eks siis pilt selgineb. Küsimus on eeskätt pankade nõuetes," ütles Saarma. Mis puudutab Parvati varasid, siis Saarma sõnul on firma varaline seis puudulik.

"Kõik varad osteti laenudega," märkis ta.

Parvati praegune omanik Mati Laiv ja eelmine omanik Kristian Kesner on kohustatud enne võlausaldajate koosolekult ilmuma kohtusse ja kinnitama vandega vara ja võlgade nimekirja õigsust. Kohtuteates on märgitud, et kui Laiv ja Kesner vannet andma ei ilmu, siis on kohtul õigus neid trahvida.

Kahe kuu jooksul on võlausaldajad kohustatud teatama kõikidest nõuetest võlgniku vastu, samuti need, kelle valduses on võlgniku vara.

2008. aasta veebruaris kirjutas Äripäev, kuidas Tiskre-Väljal elumaju ehitama hakanud Kesnerile kuulunud Apametsa Kodu ja Parvati jätsid maha poolikud, kasutusloata ja katuseta majad, hunniku lubatud, kuid lõpetamata töid ja õnnetud elanikud. Mullu jaanuaris ulatus Apametsa Kodu võlg krediidiinfo andmetel 3 miljoni kroonini.

Mullu jaanuaris peatas Kristian Kesner enda osaluse firmas, veebruari alguses aga müüs maha ka kõik kinnisvaraarendusega seotud Parvati aktsiad.

Apametsa Kodu omanikuks sai lätlane Juris Potabenko, Parvati omanik on praegu Mati Laiv.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing