Hinnad langevad juba kolmandat kuud järjest

Kadrin Karner 09. veebruar 2009, 00:00

Kaupmehed on halvenenud majanduskeskkonna kasvuväljavaadete tõttu meil ja mujal Euroopas konkurentsis püsimiseks hindu alandama hakanud, teatas rahandusministeerium.

Lisaks soodustab hinnatõusu pidurdumist toorme, nagu nafta ja toidu hindade langus maailmaturul, seisis rahandusministeeriumi pressiteates. See on pannud tarbijahinnad kuulises võrdluses langema juba kolmandat kuud järjest.

Kui tavaliselt ajastatakse hinnatõusud aasta algusesse, siis seekord jäid need tagasihoidlikuks. Rahandusministeeriumi hinnangul oli tegu administratiivsete hinnatõusudega, nagu elekter, vesi ja kanalisatsioon, riigilõivud ning käibemaksu soodusmäära tõstmine. Vaatamata majutusteenuste käibemaksu soodusmäära tõstmisele langetasid majutusettevõtted jaanuaris hindu, lisas ministeerium.

Tarbijakorvi maksumust alandas maagaasi sisseostuhinna langusest tulenev kaugkütte odavnemine, mis jätkub lähikuudel. Rahandusministeeriumi andmetel peaks mõningase viitajaga langema hakkama ka leivatoodete hinnad, kuna toormehinnad on oluliselt alanenud.

Riietuse ja jalatsite hooajalised allahindlused olid väheneva tarbimise tõttu tavapärasest suuremad. Toiduainetest toimusid suuremad muutused piimatoodete hindades, mis alanesid kuuga paari protsendi võrra.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing