Mida teete, et praeguses majandusolukorras kasvatada või vähemalt säilitada lennujaama läbivate reisijate arvu?

ÄP 25. märts 2009, 00:00

Lennureisijate arvu säilitamiseks jätkame oma pikaajalist plaani, turustades koostööpartneritega Stockholmi kui turismi sihtkohta. Oleme turundusplaani elluviimiseks kohtunud näost näkku ka huvitavate ja potentsiaalsete lennufirmadega ning võimalike koostööpartneritega.

Oleme teinud oma hinnamudeli lennufirmadele atraktiivseks ja jagame äririske, avades stiimulprogrammi raames uusi liine.

Meil on stiimulprogramm uute liinide avamiseks ja me teeme koostööd turismi- ja lennufirmadega. Näiteks Finavia ja Finnair teevad koostööd, et turundada Helsingit sillana Euroopa ja Aasia vahel.

Aastal 2009 olulisemaid lennujaama eesmärke on laiendada sihtpunktide valikut.

Et ergutada olemasolevaid vedajaid aktiivsemalt tegutsema ning meelitada uusi firmasid Tallinna lendama, alandame 1. aprillist maandumistasu 10% võrra.

Samuti hakkame lennufirmadele pakkuma uutesse sihtpunktidesse liinide avamisel senisest motiveerivamat allahindlusskeemi. Plaanime järgmisel aastal ületada kahe miljoni reisija piiri.

Vale on tõlgendus, et 1. aprillist tõusevad lennujaamamaksud. Meie lennujaama maksud jäävad täpselt sama kõrgeks, kui nad on olid 2008. aastal. Tallinna lennujaam alandas novembrist reisijatasu kahe euro võrra, kuid kuna aprillist tuleb tagasi julgestustasu, siis saavad maksud olema kokku sama suured kui varem. Lennutasude tõusust me sellisel juhul rääkida ei saa.

Tervikuna on meie lennujaama maksud keskmisest madalamad ja lennujaam on majanduslik organisatsioon, peame kulusid-tulusid vaatama.

Lennureisijate turg on langev turg ja langevale turule on häid uudiseid keeruline leida. praegu on meie põhiprobleem olemasoleva säilitamine ja enda elus hoidmine. Keegi ei tule ju lihtsalt Tallinna lennujaama pärast, vaid ikka turismi pärast, reisijate arv aga väheneb. Tallinna lähiriikide lennujaamad arvestavad näiteks 15-20% reisijate arvu langusega.

Tallinna lennujaam on eelarves arvestanud ligi 12% reisijate arvu langusega sel aastal. See number võib tulla suurem, võib tulla väiksem.

Reisijate arvu languse trend on iseloomulik kõikidele lennujaamadele. Keskmiselt ligi 20% - see on suur langus, aga küll see majanduse elavnedes muutub.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:54
Otsi:

Ava täpsem otsing