Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Avo Tamme lööb Indigolastega kampa

Mari Hiiemäe 03. aprill 2009, 00:00

Avo Tamme on muusik, kes valdab vabalt erinevaid puhkpille ning õpetab pillimängu ka teistele. Traditsiooniliste vaskpillide kõrval on Tamme kutsumuseks ürgsed puidust valmistatavad Hiiu pasunad, mida ta ise teeb ja mängib. Indigolaste kontserdile võtab ta kaasa just need.

Indigolaste liikmetega sai Avo Tamme tuttavaks möödunud sügisel, kui ansambli eestvedaja Tom Valsberg talle helistas ning seejärel Hiiumaale külla sõitis. "Tegime muusikat, rääkisime filosoofiast ja saime headeks sõpradeks," kommenteeris Valsberg.

Arusaamine, et mõlemad osapooled küllalt hästi sobivad, et võiks ka ühiskontserdi peale mõelda, tekkis üsna kiiresti. "Me sobime hästi. Mulle meeldib nende siirus ja avameelne olek," ütles Tamme Indigolaste kohta.

Valsbergi arvates kannab Tamme endas sama elufilosoofilist sõnumit, mis Indigolapsigi liikuma paneb.

"See on eluterve ja teadlik eluviis. Avo Tamme omniline filosoofia, nagu ta seda nimetab, on tegelikult üks ja sama sellega, millega mina tegelen. See on enesest teadlik olek ja vastutus kõikide oma tegude eest algusest lõpuni," rääkis Valsberg.

Ühiskontsert saab olema suuresti improvisatsiooniline ning hetkemeeleoludest kantud. "Seda võime öelda, et oleme iseendas kindlad. Kontserdi kulgemise osas aga ei oska ette midagi lubada," jäi Tamme salapäraseks.

"Kuna meie muusikas on hästi palju vabadust, siis võime ühe loo kontserdi käigus täiesti ümber teha või esitada hoopis teise kava kui alguses planeeritud," lisas Valsberg.

Niipalju on kindel, et kontserdil kuuleb juba varasemast tuttavaid Indigolaste laule nii ansambli- kui ka ühisesituses. Vahepaladeks jutustab Avo Tamme lugusid ning mängib erinevaid pille.

Kuigi Avo Tamme näol on tegemist andeka muusiku ning ka laulukirjutajaga, näeb teda viimasel ajal kontserdilavadel esinemas küllaltki harva.

"Tal on seal metsamajas, kus ta elab, kõik nii hästi ja korras, et tal ei ole lihtsalt vajadust sealt üldse välja tulla. Tal ei ole esinemiseks motivatsiooni, sest ta on niigi väga rahul. Kuna ta on aga nii andekas inimene, siis minu missioon oli teda kutsuda," rääkis Valsberg.

Valsberg soovitab ühiskontserti kõigile inimestele, kes tahavad oma rutiinist korraks teise maailma välja astuda. Kui tavapäraselt käivad Indiolaste kontsertidel keskmisele kuni 30 aastased inimesed, siis kontserdil koos Avo Tammega on kindlasti sisu ja mõtet ka märksa vanemate kuulajate jaoks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing