Urva ostis Sammelselja Norby viimased tükid

Kaisa Tahlfeld 12. juuni 2009, 00:00

"Jätkusuutlikkuse tagamiseks oli see loogiline samm. Vastavalt lepingule on ärid sisuliselt üle antud juba alates 1. juunist 2009. Kõik Norby Telecomi töötajad lähevad üle Linxtelecomile. Klientide jaoks muutub asi tehniliselt vaid paremaks. Tarnijad ja krediitorid on olnud väga kannatlikud ja nendega koostöös me selle loogilise lahenduse ka leidsime," märkis Norby Telecomi juhatuse liige Vadim Šabarov. Guido Sammelselg eile telefonile vastanud.

Norby Eesti jääb Šabarovi sõnul sisuliselt tühjaks holding'uks, kehaks, mis hoiab oma Läti ja Leedu tütarettevõtete aktsiaid. Eestisse äriliselt ei jää midagi.

Tehingu hinda pooled avalikustada aga ei tihka. "Mina hinda ei avalikusta, kui müüja pool tahab, siis ta võib seda teha. Kuid Norby Telecom on praegu ju saneerimise protsessis ja me loodame, et see tehing võimaldab Norby saneerimisprotsessi edukalt lõpule viia, et saab vastu võetud see saneerimiskava, sest kahtlemata oli see tehing kogu saneerimisprotsessist ka väga oluline osa. Me maksime korralikku turuhinda. Initsiatiiv tuli Norby poolt," märkis Linxtelecomi Baltimaade juht Erki Urva.

Šabarovi sõnul sai müük tehtud saneerimisprogrammi raames koostöös Norby suuremate krediitoritega. "Me leppisime kokku, et hinda ei kommenteeri, see koosneb erinevatest koostisosadest ja kohustustest ja see on tehtud saneerimiskava raames, mis pole avalik dokument. Saneerimisprogramm on kättesaadav kõigile meie võlausaldajatele, kuid avalikkusele me saame seda kommenteerida siis, kui kohus selle kinnitab," lisas ta.

"Linxtelecom Eesti käive oli mullu 90 miljonit krooni, väga suur suurenemine see pole, kuid siiski märkimisväärne. Tegemist on äriklientidega, kes on massklientuurist nõudlikumad," märkis Urva ning lisas, et praeguses turuolukorras tuleb tõdeda, et käibetasemete säilitamine saab olema suur tegu ja töö. "Me oleme siiani suutnud hästi hakkama saada, kuid turu surve on tugev. Prognooside tegemisel oleme konservatiivsed," märkis Urva. Tema sõnul on teatud potentsiaal seoses Norbyga kaasnenud probleemide tõttu jäänud kasutamata ja uues olukorras peaksid sellised pinged maha minema. "Me kavatseme sinna võrguarendusse täiendavalt päris palju investeerida ja ma usun, et paari aasta jooksul tuleb ka tubli kasv. Linxtelecomil pole allapoole 30% kasvu olnudki," lisas Urva.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing