Miks mitte teha firmapidu…

ÄP 06. oktoober 2009, 00:00

Koosviibimist kannatab korraldada esmapilgul täiesti harjumatutes kohtades. Üritus täidab ka oma eesmärki paremini, kui külalisi rutiinist ja juba nähtust välja raputada.

Firmapeo erileht pakub mõned ideed, kus huvitav ettevõtmine korraldada.

Meeleolult rõske ja sünge ning tihedat õhku täis reis, seljas kaevandusürbid ja peas kiiver, mitmekümne meetri sügavusele maa alla pakub huvitava pilgu sellest, kuidas vanasti maavarad käsitsi maapeale toodi ehk annab aimu inimvõimete suurusest.

Rajatud infrastruktuuri kasutab muuseumina näiteks Kohtla kaevandus Ida-Virumaal. Saab näha kaevanduskäike, sõita kaevandusjalgrattaga või töölisi sõidutanud rongiga, hoida käes trelli või katsetada sidepidamiseks kasutatud telefoni. Õhkkond jätab eriti meeldejääva templi kontoritöötajale, kel on igavusest hakanud kuklas tiksuma pseudoprobleem "kas mu tool ikka on piisavalt moodne või mitte".

Kohtlas on maa all peetud ka orienteerumisvõistlust. Kusjuures, paari aasta pärast võib kaevanduspark-muuseumi maa-aluses osas lõhkamismürinast ja -tossust osa saada, punkrist liftiga rikastusvabriku torni tippu tõusta ning sealt korrushaaval laskudes kogu põlevkivi teekonna kaasa teha.

Kulu: ekskursioonid kaevanduses alates 45 kroonist.

Info: www.kaevanduspark.ee

Enam kui 160aastane ja kultuurikeskuseks vormuv Patarei vangla aitab heita pilgu kriminaalkaristuse kandmise telgitagustesse. Kompleksis saab seminarideks rentida kolme ruumi, korraldada fotojahti, katsetada, kuidas maitseb vanglaleib jne. Eriti meeldejääv talvel külastades, mil jäine hingus tuleb mugava ja sooja kontoriga harjunule kaasa ka pärast vanglast lahkumist.

Kulu: ekskursioonid alates 70 kroonist, vanglakogemus 500 krooni.

Info: www.patarei.org

Sobib kas lühemaks koosviibimissutsakaks või firmaürituse lõpu vormistamiseks elamusena. Passib korvi piiratuse tõttu väiksemale seltskonnale, korv mahutab tavaliselt lahedalt 4-5 inimest.

Õhupallihooaeg kestab Eestis tavaliselt oktoobri lõpuni ja külm tuul liiga tegema ei kipu, sest pall liigub koos õhuvooludega ehk üleval ei ole tuult, vaid tuulevaikus. Paarisaja meetri kõrgusele kerkimist vabas õhus ei ole muidu võimalik kogeda.

Fotohuvilisele hea võimalus tavaliselt segama kippuva lennukiakna asemel takistamatult pilti teha.

Kulu: 2000 krooni inimese kohta.

Info: näiteks www.seiklused.ee

Eripära tõttu sobib hästi millegi esitluseks või seminariks, mitte niivõrd aktiivseks ettevõtmiseks. Samas ei pea piirduma vaid filmidega seotud ettevõtmise esitluskohana, sest filme, mida sündmusega siduda, on vändatud nii eri regioonide ("Paradiisirand"), toodete ("Mobiiltelefon") kui ka murranguliste sündmuste kohta ("9/11"). Eriliseks teebki ürituse võimalus tellida ekraanile just soovitud linateos, mis kinokavadest juba aasta(kümneid) maas.

Hind: kokkuleppel

Info: www.forumcinemas.ee

Smarten Logistics kutsus firma uue logo tutvustamisel koostööpartnerid ja ajakirjanikud TV3 ruumides asuvasse telestuudiosse, kus vändati koos osalejatega üks episood saatest "Rooside sõda". Lisaks võimalusele saates kaasa lüüa sai heita pilgu näiteks teleseriaali "Kodu keset linna" telgitagustesse, mille võtteplats seal samas asus.

Mida teeb režissöör, milleks on vaja operaatorit, kus asuvad stuudios kaamerad, mitu duublit tuleb ühest naljast teha jne - näha, kuidas asjad töötavad, tekitab alati huvi.

Kulu: kokkuleppel

Info: www.kanal2.ee,www.tv3.ee,www.ruut.ee,www.kuukulgur.ee

Parima ülevaate sobivatest koolitusruumidest annab veebikeskkond www.firmapidu.ee, kelle andmebaasis on üle saja ettevõtte, kes pakub koolituste ja seminaride korraldamise võimalust.

Oma ettevõtte koosolekuruumid või seminaride korraldajatest pikaaegsed koostööpartnerid annavad turvalisuse, et alati on kindel koht, kus seminare või suuremaid arupidamisi korraldada.

Aga keskkonnavahetusest tuleb töisele koosviibimisele hoopis uus energialaeng. Igas maakonnas on kümneid seminariruumide rentijaid, keda lihtsalt veebis surfates või ka üksnes turismiinfo abi kasutades üles ei pruugi leida. Võidavad need, kellel veebiäri paremini korraldatud.

Eestikeelsetest portaalidest jääb silma viis keskkonda, mis koondavad seminariks ja koolituseks sobivate ruumide rentijaid. Portaalide kiituseks sisaldavad kõik päevakohast ja täpset infot ning kõigist on võimalik teenusepakkujaga otse kontakteeruda.

Lisaks neile portaalidele tasub vaadata ka teiste ettevõtete või ka konkurentide kontorite poole, kelle nõupidamis-

seminariruumi võib kasutada küsida. Sobib näiteks juhul, kui ettevõtte esindaja sobiks ka üritusele esinejaks või peaesinejaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:58
Otsi:

Ava täpsem otsing