Kolmapäev 18. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kinnisvara müüki ja raha tähtajalisele hoiusele

Alar Pauklin 12. oktoober 2009, 00:00

Esimene põhjus - kinnisvara ülalpidamine käib üle jõu. Tihti ei ole omanikul piisavalt aega ja võimalusi, et vara eest hoolitseda ja sinna lisakulutusi teha ning vara hävida laskmise asemel oleks mõistlik see hoopis müüa.

Laenu teenindamine käib üle jõu - sellisesse olukorda on sattunud inimesed, kelle palka on kärbitud või kes on kaotanud töö. Selle probleemi ennetamisks pakuvad pangad laenukindlustuse teenust. Kes vara müüma peab, pole veel nn sundmüüja. Inimesel võib olla mitu kinnivara ja ta müüb mõne pangalaenu vähendamiseks.

Kinnisvara valik väheneb -kui on olemas vara, mis on defitsiitne, siis on võimalus seda kiirelt realiseerida ja veidikene kõrgematki hinda saada.

Vaja kolida või parandada elamistingimusi - eluaseme vahetamine suurema vastu on praegu mõistlik, kuna suuremate pindade hinnad on võrreldes väiksematega enam kukkunud.

Leida suurema tootlusega investeering - näiteks pangas tähtajalisel hoiusel raha hoides saab teenida peaaegu riskita veidi üle 5 % aastas. Ka ei kaasne tähtajalise hoiuse korral kulutusi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:16
Otsi:

Ava täpsem otsing