Räägiks asjadest nende õige nimega?

Villy Paimets 11. jaanuar 2011, 00:00

Knopka on endiselt terav, kuid praegu tundub, et see on hoidjal valepidi käes. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni raudvara, endine teletäht Marika Tuus, kes juhtis enne elukutseliseks poliitikuks hakkamist pikki aastaid ETVs kriitilist tarbijasaadet "Knopka", ei väsi üllatamast.

Valitsus vähendas pensione?! Eile vastas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmete arupärimistele sotsiaalminister Hanno Pevkur (Reformierakond). Teiste arupärimiste seas oli ka küsimus pensionide kojukande kohta, mis läks selle aasta alguses kallimaks. "Pensionide kojukande hinnatõus 58 kroonilt 72-le ehk 4,6 eurole on äärmiselt suur ja summa ise teenuse eest sedavõrd kallis, et võime rääkida pensionide vähendamisest," teatas Tuus eile õhtul saadetud pressiteate vahendusel. "Pensionär kaotab kojukande tasuliseks muutumisest 55,2 eurot aastas ehk ligi 900 krooni."

Tuus väidab pressiteates, et tema arvates on pensionide tasuta kojukande lõpetamine selle valitsuse üks valusamaid otsuseid.

Linn tegi? Ma küll tean, et vaidlema hakkamine pole kõige õigem tegu, kuid mulle ei meeldi, kui hääli hakatakse püüdma tõde moonutades. Proua Tuus, kui üks teenus läheb kallimaks, ei tähenda see ju pensionite vähendamist! Või ütleme siis teisiti: kui Tallinnas vee hind taas kallineb ja ka pensionärid peavad hakkama rohkem maksma, kas Te olete valmis ka siis väitma, et keskerakondlik linnavalitsus vähendas pensione?

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing