Direktiiv lubab erandeid

Pavel Ivanov 12. jaanuar 2011, 00:00

Keskkonnaministri määrusest. Täiendused, mis lubavad teatud juhtudel kasutada kõrgema väävlisisaldusega kütust, olid kooskõlastatud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga. Ainus muudatus, mille keskkonnaministeerium hiljem sisse viis, oli direktiiviga lubatud erandite paigutamine paragrahv 4 asemel paragrahv 3 alla, mis on rohkem kooskõlas direktiivi 2009/30/EÜ Art 4 ülesehitusega.

Teatud ebamäärasuse põhjuseks väävlisisaldusele tehtud erandite interpreteerimisel on ilmselt mõisted "kerge kütteõli" ja "diislikütus". Mõlema puhul on tegu nn gaasiõlidega. Nende põhiline erinevus tuleneb väävlisisaldusest ja kasutusotstarbest. Seega näitavad "kerge kütteõli" ja "diislikütus" otseselt mitte naftatoote liiki kui sellist, vaid naftatoote - gaasiõli - kasutusotstarvet. /- - -/

Kuna määruse paragrahv 3 käsitleb just diislikütustele, st mootorikütusena kasutatavale gaasiõlile kehtestatud väävlisisalduse nõudeid vastavalt direktiiv 2009/30/EÜ Art 4, on raudteeveeremites, põllu- ja metsamajandustraktorites ja väljaspool teid kasutatavates liikurmasinates kasutatava gaasiõli väävlisisalduse nõutete paigutus paragrahv 3 alla korrektsem kui paragrahv 4 alla, mis käsitleb soojuse tootmisel kütteseadmetes kasutatavate raskete kütteõlide ja gaasiõlide väävlisisalduse piirnorme.

Kooskõlastamisele saadetud eelnõu paragrahv 4 lõike 5 sisu vajas täpsustamist. Direktiiv näeb ette, et liikmesriigid võivad lubada 1. jaanuarist 2011 raudteeveeremites ning põllu- ja metsamajandustraktorites kasutada kütust, mille väävlisisaldus ei ületa 1000 mg/kg, mitte kõigis liikurmasinais, nagu eelnõus kirjas oli.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing