Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Välisministeerium ei soovita Egiptusesse turiste saata

Väinu Rozental 31. jaanuar 2011, 13:22

Jälgime olukorda Egiptuses ja Egiptuse kuurortides väga tähelepanelikult ja praegu ei ole Euroopa Liidu riigid, sealhulgas Eesti alustanud kuurortidest oma kodanike evakueerimist, ütles välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Rasmus Lumi.

Lumi lisas, et kuna poliitiline kriis kestab ja sündmused Egiptuses arenevad endiselt väga kiiresti, on raske prognoosida, millise pöörde need võivad võtta.

Seoses rahutustega Egiptuses esitas Äripäev täna päevaküsimuse, kas Eesti peab turistid Egiptusest ära tooma.

Rasmus Lumi sõnul on Eesti välisministeerium olnud kontaktis ka Soome välisministeeriumi kolleegidega, et arutada võimalusi, kuidas oma riikide kodanikke Egiptusest ära tuua. „Soome plaanib Kairost oma kodanike äratoomiseks saata teele erilennu,“ lausus Lumi. „Kui tekib vajadus, siis saavad ka Eesti elanikud selle lennuga lahkuda.“

Egiptuses, eeskätt pealinnas Kairos ja teistes suuremates linnades on toimunud mitmeid poliitilisi demonstratsioone ja rahutusi. Rahutused on nõudnud juba rohkem kui 150 inimese elu. Välisministeerium soovitab endiselt rahutuste jätkumise tõttu Egiptusesse mitte reisida ning Egiptuses viibijatel võimalusel riigist lahkuda.

Kuurortides on olukord seni olnud rahulik, aga hotelli territooriumilt ei tasuks siiski igaks juhuks lahkuda. Egiptusesse reise korraldavatel turismifirmadel soovitab välisministeerium uusi reisijaid riiki mitte lähetada ja olla pidevas ühenduses oma kohapealsete esindajatega.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2011, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing