Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Soovitused külmakahjude ärahoidmiseks

Silvia Kruusmaa 18. veebruar 2011, 15:41

Seoses EMHI poolt prognoositavate uute külmarekordite saabumisega tuletab If Kindlustus kõigile meelde, et suuremaid külmakahjusid on võimalik targalt tegutsedes ära hoida.

Nädalavahetusel kohati kuni -32 kraadini langev temperatuur võib põhjustada lisaks jahedustundele ka muid ebameeldivusi.

Mõned praktilised soovitused, et külm saaks ohutult mööda saadetud:

 1.    Püüa vältida ülekütmist! Valdavaks tulekahjude tekkepõhjuseks on kütteseadmete ülekütmine ja selliste tulekahjude arv kasvab külmal perioodil hüppeliselt. Alusta kütmist väikeste küttekogustega. Niikaua, kuni ahi soojeneb, sobib kasutada elektrilisi lisaküttekehasid. Eriti ettevaatlik tuleks olla neil, kel on vanad ahjud, pühkimata korstnad või soojemasse kliimasse mõeldud kaminad.

2.    Torustike külmumise ennetamiseks on mõistlik kasutamata ruumides veesüsteemid tühjendada. Kui torud on juba külmunud, on kõige tuleohtlikum neid leeklambiga ise sulatama minna. Soovitame pöörduda professionaalsete teenusepakkujate poole.

3.    Et auto hommikul käivituks, on mõistlik aegajalt võtta ette pikemaid sõite, et aku saaks piisavalt laetud. Luku külmumist annab ennetada selle õlitamisega. Kindlasti ei tasuks hakata külmunud lukku sulatama kuuma veega, vaid kasutada puhurit või leida autole mõneks ajaks soojem paik. Kui miski enam ei aita, kutsu appi autoabi (Ifi kaskokliendile tasuta Falck’i autoabi).

4.    Enne pikemat sõitu soovitame tankida kütusepaak täis, kontrollida, et mobiiltelefon oleks laetud ning varuda kaasa sooje riideid. Kasulik on ka meeles pidada, et mida külmem ilm, seda jäigemaks muutuvad auto rehvid ja halveneb niigi nõrk haardumine teega. Tulemuseks on pikem pidurdusmaa.

Sel talvel on If Kindlustuses registreeritud 48 tulekahju, millest ligikaudu pooled on seotud kütteseadmete ja ülekütmisega. Torustike külmumisest või lõhkemisest põhjustatud kahjusid on registreeritud 36.

Ka lumerohkus on sel talvel probleemiks paljudele majaomanikele. If Kindlustuse varakahjude osakonna juht Argo Karo tuletab kõigile majaomanikele meelde, et hoonete kokkuvarisemise vältimiseks on soovitatav lumi katustelt eemaldada. “Samuti on oluline jälgida, et vahetult vastu hoonet ei toetuks kõrgeid lumevalle, sest soojemal perioodil lume sulades võib sulavesi konstruktsioonidesse tungida. Seetõttu soovitame lumevallid vahetust hooneümbrusest eemaldada,“ lisas Karo.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2011, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing