"Turuosa on Merkol kasumist olulisem"

Fredy-Edwin Esse, California, Indrek Kald 22. veebruar 2011, 12:41

Praegu on Merko Ehituse turupositsioon olulisem kui kvartalitulemus, kommenteeris ehitusfirma üks suuremaid eraisikust aktsionäre Stefan Andersson Merko täna avaldatud tulemusi.

"Vaadates käivet, kasumit ja tellimusraamatu muutust tundub küll, et Merko on pidanud ohverdama kasumit käibe nimel, et püsida Baltimaade ehitusturu selge liidrina. Aga ma arvan, et praegu on turupositsioon olulisem kui kvartalitulemus," märkis ta. "Samas võrreldes näiteks Nordeconiga on Merkol ka kasumi poolest olnud päris edukas aasta," lisas Andersson.

Ta juhtis tähelepanu, et erinevalt mitmetest teistest Balti riikide ehitusettevõtetest pole Merko oma kahjumlikest projektidest minema läinud. "Selline põhimõttekindlus maksab lühiajaliselt ilmselt raha, aga on oluliseks usaldusinvesteeringuks tulevikku," selgitas aktsionär.

Merko on Anderssoni sõnul täna hästi positsioneeritud, et saada lähiaastail kasu Baltimaade taastuvast korteriturust. "Korteriostjatel on praegu turul vähe häid alternatiive ja korralik pakkumine koos hea kaubamärgiga võib toetada Merko korterimüük juba käesoleval aastal," kinnitas Andersson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2011, 15:08
Otsi:

Ava täpsem otsing