Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Pank: hinnatõus pole veel lihatoodetesse jõudnud

07. märts 2011, 16:28

Eestis on toiduhinnad paljuski juba ette reageerinud, samas pole maailmaturu hinnatõus veel jõudnud näiteks siinsete lihatoodete hindadesse, märkis Eesti Panga ökonomist Martin Lindpere.

Statistikaameti tarbijahinnaindeksi kohaselt kiirenes hinnatõus veebruaris, ulatudes kuu arvestuses 0,6 protsendini. Aastatagusega võrreldes oli hinnatase 5,7 protsenti kõrgem.

„Ligikaudu poole veebruari hinnatõusust põhjustas köögivilja kallinemine 14 protsenti, mis on märgatavalt enam kui tavaliselt,“ märkis Lindpere.

„Kui võrrelda Eesti toiduhindade arengut teiste Euroopa Liidu riikide omaga, siis on meil hinnad paljuski juba ette reageerinud. Eelkõige kehtib see näiteks teravilja- ja piimatoodete kohta. Samas pole maailmaturul toimunu veel jõudnud üle kanduda näiteks siinsete lihatoodete hindadesse. Selle põhjus võib olla tugevam konkurentsisurve selles segmendis, mis on aidanud seni hindu vaos hoida,“ selgitas ökonomist.

„Oluline on, et praegune nafta- ja toiduhindade tõus ei kujuneks põhjenduseks palgatõusule. Palk peaks eelkõige sõltuma siiski töötaja tootlikkusest,“ lisas ta.
 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. March 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing