TEO LT hakkab kaotama atraktiivsust

Romet Kreek 19. aprill 2011, 00:00

Leedu telekom ehk TEO LT hakkab minu jaoks aktsiana kaotama atraktiivsust. Dividenditootlus on küll kõrge, kuid ei midagi erilist telekomide seas.

Sellest suuremgi probleem on tulemused. TEO LT puhul on raske oodata, et käive ja kasum kasvaksid. Parimal juhul on need stabiilsed. Osalt on selles süüdi tehnoloogilised muutused, osalt suuromaniku poliitika. TEO LT ei tegele mobiilsidega. Kuigi kõneteenustele (suurim käibegenereerija) pakutakse täiendavaid teenuseid, on tehnoloogiline suund selline, et traadiga telefone asendatakse mobiiltelefonidega. Ka interneti- ja andmeside teenuste käive vähenes. Selle segemendi käive kahanes aastaga 3,4 protsenti, 62,7 mln litile, kõneside käive kahanes kaheksa protsenti, 97 mln litile. Teiste segementide käive kokku ei moodusta isegi 26 mln litti.

Otseselt ei saa dividenditootluse üle nuriseda. 0,052 eurose dividendi pealt on dividenditootluseks 8,9 protsenti. TEO häda on selles, et kuigi ujutakse rahas, on dividend pigem kahanev suurus. Natuke Euroopas telekomide seas ringi vaadates leidub aga ettevõtteid, mille dividenditootlus ei erine oluliselt TEO LTst, aga mille dividend on kasvav.

Leedu fikssideoperaatori TEO LT esimese kvartali puhaskasum kahanes esimeses kvartalis aastaga 12,4 protsenti, 38 miljonile litile ehk 11 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile. Käive vähenes 3,2 protsenti, 192 miljonile litile ehk 54 miljonile eurole.

"TEO teenis esimeses kvartalis tugeva tulemuse," kommenteeris ettevõte juhtkond tulemuste teates. "Võrreldes 2010. aasta sama perioodiga on käibelanguse tempo kahanenud kaks korda. Käive vastas meie ootustele. TEO investeeris esimeses kvartalis 14,6 mln litti ehk neli miljonit eurot."

Omaette pähkel on TEO LT tuumikinvestori TeliaSonera käitumine. Kas ja millal ning mis tingimustel tuleb uus ülevõtmispakkumine? Kas jääda lootama TeliaSoneralt heldust, kuid see ootus võib osutuda naiivseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing