Võru ajalehe läbiotsimine puudutas raamatupidamist

05. mai 2011, 20:05

Kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtiv Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püss ütles, et Võrumaa Teataja ruumid otsiti läbi kahtlase raamatupidamise, mitte ajalehes ilmunud kriitiliste artiklite tõttu.

Läbiotsimine toimus kohtumääruse alusel ning seda korraldati kriminaalmenetluse raames, mida on alustatud karistusseadustiku  raamatupidamise kohustuste rikkumist käsitleva paragrahvi alusel (§ 3811), edastas prokuratuur vastuseks Äripäeva järelpärimisele.

„Menetluse käigus kontrollitakse, kas ASi Võru Teataja juhatus on viimastel aastatel korraldanud nõuetekohaselt ettevõtte raamatupidamist või juhatuse tegevuses esines rikkumisi. Läbiotsimist oli vaja tõendite kogumiseks. Läbiotsimise käigus võeti ära raamatupidamisdokumendid,“ kommenteeris ringkonnaprokurör Püss ning lisas, et praegu ei ole kedagi kahtlustatavana üle kuulatud.

„Läbiotsimine oli korraldatud eelmisel aastal alustatud kriminaalmenetluse raames. Seega on välistatud, et menetlustoiming oli seotud sellel aastal ajalehes ilmunud artiklitega,“ lisas Püss.

2009. aastal pöördus ajalehe väljaandja Kalev Annom prokuröri poole, et küsida nõu, kuidas peab käituma, kuna ta kahtlustas toimetuses töötavat raamatupidajat omastamises. Kuna Annomil ei olnud esitada fakte, soovitas prokurör ära oodata revisjoni tulemused ning esitada politseisse või prokuratuuri avaldus kriminaalmenetluse alustamiseks. Annom sellist avaldust ei esitanud.

Praegu menetluses olev kriminaalasi on alustatud ASi Võru Teataja nõukogu liikmete ja aktsionäride tehtud avalduse põhjal, et välja selgitada, kas Võru Teataja  juhatus on korraldanud raamatupidamist nõuetekohaselt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2011, 20:06
Otsi:

Ava täpsem otsing