Hea pangandustava muutub vastutustundlikumaks

Silvia Kruusmaa 15. juuni 2011, 09:44

Pangaliidu juhatus kinnitas 7. juunil 2011 toimunud koosolekul hea pangandustava kaasajastatud redaktsiooni, mis muu hulgas rõhutab vastutustundliku laenamise, jätkusuutliku ja sotsiaalselt vastustundliku panganduse ning finantskirjaoskuse ja hariduse edendamise olulisust.

„Aastast 1996 kehtinud hea pangadustava kaasajastamisega käivad pangad sammu muutustega Eesti ühiskonnas ja majanduses. Kuna praktikas pööravad pangad üha rohkem tähelepanu vastutustundlikule laenamisele ning finantsharidusele, siis on asjakohane nimetatud põhimõtted sätestada ka heas pangandustavas. Samuti peavad pangad oluliseks Eesti ühiskonna positiivsete arengute soodustamist ning Eesti majanduse jätkusuutlikku kasvu panustamist,“ tutvustas pangaliidu juhatuse esimees Riho Unt hea pangandustava uuendusi.

Vastutustundliku laenamise osas näeb hea pangandustava ette, et laenusuhete loomisel käitub pank vastutustundlikult ja aitab kaasa tingimuste loomisele, et klient saaks hinnata võetava laenu sobivust oma vajaduste ja võimalustega ning hinnata laenamisega kaasnevaid riske.

Hea pangandustava seisukohalt on oluline, et pangad käituvad jätkusuutlikult  ja sotsiaalselt vastutustundlikult. Samuti toetavad pangad ja pangaliit turuosaliste professionaalsuse kasvu ja klientide finantskirjaoskuse ja -hariduse arendamist.

Hea pangandustava eesmärk on fikseerida põhimõtted, millest lähtuvad Eestis  tegutsevad pangad ning mis aitavad kaasa üksteisemõistmisele, ausale ja vabale konkurentsile ning usaldusväärse pangandussüsteemi toimimise ja hea maine kindlustamisele. Pangaliidu juhatus täiendab ja ajakohastab head pangandustava vastavalt vajadusele, muuhulgas tulenevalt muutustest panganduses ning ümbritsevas majandus- ja õiguskeskkonnas.    

Hea pangandustava on kättesaadav pangaliidu kodulehel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing