Hiina aktsiaturgudel on sula

Fredy-Edwin Esse, California 20. juuni 2011, 08:56

Hiina börsid kukkusid täna viimase üheksa kuu madalaimale tasemele, mida saatis Credit Suisse'i väide, et riiki tagab "loid maandumine" majanduskasvu aeglustudes ja pankade riski tõustes.

Ühena sektoritest oli täna müümislainesse uppumas pangandus, sest Credit Suisse kahandas kohalike pankade soovitusi "müü" peale. Nafta hinna kukkumine ligi viimase nelja kuu madalaimale tasemele kukutas PetroChina aktsiat 0,7%.

"Laias laastus on peamine asi ikkagi kapitali piiramine turu jaoks pärast kõiki neid valitsuse meetmeid," ütles Shanghai River Fund Managementi juhatja Zhang Ling Bloombergile. "Ilmselt on see aktsiate jaoks kõike halvem aeg."

18. aprillil saavutatud selle aasta tipust on Shanhai komposiitindeks, mis jälgib Hiina suurimaid börse, kukkunud 14%, sest turuosalised kardavad, et valitsuse meetmeid inflatsiooni ohjeldamiseks piiravad majanduskasvu.

Hiina keskpank on eelmise aasta algusest pankade kohustusliku reservimäärasid tõstnud 12 korda ja baasintressimäärasid neli korda. Tänavuse aastaga on Shanghai komposiitindeks kaotanud 6,7%, andes hoogu juurde eelmise aasta 14% langusele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2011, 08:56
Otsi:

Ava täpsem otsing