Go Group murdis miljardi piirist läbi

Anne Oja 25. juuni 2011, 11:44

Turismi- ja transpordifirma Go Groupi konsolideeritud käive ulatus mullu 1 137,6 miljoni kroonini, mille juures teeniti 65,9 miljonit krooni puhaskasumit.

2009. aastal oli käibeks 714,3 ja kasumiks 120,9 miljonit krooni.

Go Groupil on arvukalt tütarettevõtteid, mis tegelevad reisikorralduse, hotellimajanduse, rahvusvahelise rongiliikluse, bussiliikluse, kinnisvaraarenduse, biokütuse tootmise ja muuga.

Kontserni emaettevõtte majandusaruandest selgub, et reisikorraldaja GoTraveli käive langes mullu 6%, mis on statistikaameti näidatud turismisektori 13%-st langusest üle kahe korra vähem.

Viiendat aastat tegutsenud Go Hotel Shnelli täituvus oli 2010. aastal 62,1%. Müügimaht osutus prognoositust suuremaks ja klientide arv kasvas oluliselt, märgib aastaaruanne. Hotelli tänavuseks prognoosib kontsern 65%.

AS GoBusi veomaht vähenes mullu 9,3%. Seoses liinivedude tulubaasi jätkuva vähenemise ja kulude kasvuga oli ettevõte sunnitud optimeerima kommertsalustel töötavat kaugliinivõrku, lõpetades või vähendades madala tulupotentsiaaliga liinilõikude teenindamist.

Kontsernile kuuluv biokütuse tootmine tõi 138 miljoni kroonise käibe kuures 1,3 miljonit krooni kasumit. Biokütusetootja SLG Energy põhivarasse investeeriti 61 miljonit krooni. Tänavu on oodata käibe 205-list kasvu.

Kinnisvaraarenduse pärast sai Go Group aga audiitorilt nahutada, sest investeeringuid ei hinnatud turuväärtusele, nagu raamatupidamise juhendid nõuavad. Kontserni bilansis on kinnisvarainvesteeringuid 714 miljoni krooni eest, mis moodustab 45% ettevõtte varadest.

Seejuures teenis Go Group kinnisvarainvesteeringuilt pisut üle 10 miljoni krooni renditulu, mitmeid rentnikke vahetus ning hindu tuli alla lasta. 2010. aasta kinnisvaraäri kahjumiks kujunes üle 43 miljoni krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2011, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing