Bürooköök: söökla või rituaalipaik?

Tea Taruste 06. juuli 2011, 00:00

"Kindlat reeglit, kus köök kontoris asuma peab, ei ole. Sageli küll määrab köögi asukoha kommunikatsioonide - vee ja kanalisatsiooni - paiknemine," rääkis sisearhitektuuribüroo Joonprojekt OÜ sisearhitekt ja omanik Priit Põldme.

Ehkki kööki pole võimalik nii vabalt planeerida kui nõupidamisruume, on siingi mitu võimalust. "Mõne firma puhul on hommikune ühine pudrusöömine rituaal ja sellisel juhul võiks rituaalipaik olla büroos esiplaanil. Kui köök on heas mõttes vaid tavaline söömiskoht ja täidab kitsamat funktsiooni, sobib varjatum paik," sõnas Põldme.

Suurema, mitmel tasapinnal asuva büroopinna puhul soovitab Jan & Ken OÜ sisearhitekt Jan Graps köögiala kavandada võimalikult tsentraalselt, et büroo eri osad oleks kööki jõudmiseks võrdsel kaugusel. "Loomulikult on oluline ka veeühenduse, äravoolu ja äratõmbekommunikatsioonide lähedus. Köögiala on üldjuhul ühendatud ka puhke- ja lõõgastusvajadusega ning seetõttu oleks loogiline kombineerida sinna erinevaid istefunktsioone," rääkis ta. Sageli tehakse ettevõtte vajadusest lähtuvalt kontorisse enam kui üks köögiala - näiteks juhtkonna ruumidega seotud nõupidamisruumide lähedusse.

Lisaventilatsioon peletab köögilõhnu. Köögi rajamisel büroosse on oluline ventilatsiooni ja köögilõhnade levimise teema ning ka siin tuleb tellijal endalt küsida, kas seda tahetakse ilmtingimata vältida või mitte. "Võimalik on paigaldada lisaventilatsioon. Ent kui soovitakse ikkagi avatud muljet, võiks eeskuju võtta suitsunurkadest, kus lahenduseks läbipaistvad klaasseinad," märkis Põldme.

Kui köök jääb kliendialaga samasse piirkonda, tuleks firmaomanike poolt kokku leppida teatav toitude skaala, mida oleks aktsepteeritav avalikult valmistada/soojendada, arvas Graps. "Abiks on muidugi tõhusad õhupuhastid, kuid sajaprotsendilist lõhnatuse garantiid need siiski ei anna," lisas ta.

Bürooköögi mööbel ja tehnika on võrreldavad koduköökide omaga. Esindusköögi puhul tuleks arvestada vaid sellega, et lahendus ja materjalid oleksid analoogsed kontorimööbli ja -materjalidega ning sobituksid tervikusse.

Nagu tavakööki, sobivad ka kontoriköögi tööpinnaks nii täispuit, kõrgsurvelaminaat, tehiskivi kui ka kivi. "Kivi ja kunstkivi, mis on oma olemuselt plastik, on kahtlemata kulumiskindlamad, ent laminaategi on eri kvaliteedi ja hinnaga. Ja täispuit näiteks läheb tänu kulumisele hoopis ilusamaks," loetles Põldme.

Grapsi sõnul on bürooköögis mõistlik kasutada lihtsamaid ja praktilisi materjale: värvitud või spoonitud pinnad ustel ja sahtlipaneelidel; tööpinnana laminaat või standardne komposiitkivi.

Integreeritud lahendused sobivaimad. "Kokku ei tohiks hoida funktsionaalsuse ja mugavuse arvel. Läbi peaks mõtlema kõigi säilitus- ja hoiufunktsioonide lahendused. Ka võiks nii kapiustel kui ka sahtlitel olla pehme sulgumise võimalus, et vältida kolksumise heli," märkis Graps.

Avatud köögi puhul võiks tehnika olla mööblisse integreeritud. "Kõik vajadused peaks mõtlema läbi kujundamise faasis. Kontoriköökide puhul on tavaline probleem, et tehakse udupeen interjöör ja siis veetakse kohale plastmassist veeautomaat või vilkuva valguslahendusega kohviautomaat, mis pannakse, kuhu juhtub," tõi Põldme näite.

Tööpindade hinnavahe viiekordne. "Mikroahju kahjulikkuse kohta on viimasel ajal palju teooriaid - on tellija valik, kas toidu soojendamiseks kasutatakse tavaahju või mikroahju. Vältimatud on nõudepesumasin ja suur külmik eraldi sügavkülma osaga. Valamu võiks olla minimaalmõõtudest suurem ning hea, kui sellel on eraldi nõrutuspind, kuna nõudepesumasinat pidevalt niikuinii rakendada ei saa," jagas Graps näpunäited.

Knolle Köögid OÜ juhatuse liikme Erkki Karjamaa sõnul kontoriköök eritehnikat ei vaja, sest tavaliselt on köögitehnika kasutamine büroos väiksem kui koduköögis. "Masinaparki võiks vähemalt kuuluda külmkapp, mikrolaineahi, kohvimasin ja veemasin. Ahi ja pliit on luksus, nagu ka nõudepesumasin," rääkis ta.

Kontori töötasapinnale soovitab Karjamaa pisut rohkem kulutada ning kasutada kvaliteetseid materjale. "Pind võiks olla kivist või tehiskivist, ehkki jah, vahe odavama laminaadiga võib olla viiekordne. Tehiskivile võivad küll samuti kriipsud peale tulla, ent materjali eelis laminaadi ees on, et seda saab uuesti üle poleerida," selgitas Karjamaa.

Meie ruumid asuvad Tammsaare Ärikeskuses kahel korrusel ja loomulikult kuulub sinna juurde ka köök. Köök on koridorist eraldatud klaasseintega ning kuna köögis akent pole, võimaldab see koridoriaknast paistval valgusel ka kööki valgustada.

Kirjastuse köögis on kaks suuremat ja kolm väiksemat kerget lauda, mida saab vajadusel ümber paigutada ning suvisel ajal olemegi need tõstnud välja terrassile.

Köögilõhnade probleemi meil ei ole. Majas on küll üsna efektiivne ventilatsioonisüsteem, ent avatud köögi lahendus ei tulnud kõne alla.

Lihtne köök katab kõik vajadused: paigaldatud on kraanikauss, nõudepesumasin, kuivatuskapp, külmutuskapp koos sügavkülmikuga ja mikrolaineahi, lisaks kohvi- ja veeautomaadid. Tööpind on laminaadist ja kui sellega peaks midagi juhtuma, on seda üsna soodne asendada.

Meie kööki kasutatakse sageli ka väiksemate improviseeritud nõupidamiste tarbeks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:56
Otsi:

Ava täpsem otsing