Rein Pakk jutustab laval Jan Uuspõllust

Mari Hiiemäe 21. oktoober 2011, 00:00

Etenduse "Jan Uuspõld ja tema elu meedias" ainus tegelane on näitleja Rein Pakk, kes viskab nalja ja räägib Uuspõllu elust nii, nagu pähe tuleb. Peene sõnaga nimetatakse seda asja stand-up-teatriks.

Rein Paku versioon on tekstiliselt mõneti erinev Monoteatri kevadisest lavastusest, mis kandis pealkirja "Jan Uuspõld: minu elu meedias" ja kus ainus tegelane oli Uuspõld ise. Seega on minategelane Jan Uuspõld asendunud Rein Pakuga, kes räägib Jani elust.

Kuna muutunud on nii kontseptsioon kui ka esitaja, võib lavastust "Jan Uuspõld ja tema elu meedias" käsitleda täiesti uuena ning selle eelkäijast "Jan Uuspõld: minu elu meedias" erinevana.

Monoteatri juhi Karl Kermese sõnul on teksti kondikava jäänud küll samaks, aga juurde on toodud hulk teravaid ja näitlikustavaid sketše ning situatsioonikirjeldusi. "Lisaks käsitleb Rein enda kirjutatud materjali hoopis teise spetsiifikaga," kinnitas ta.

Kui Uuspõllu esituse puhul võis teatritüki mononäidendite hulka liigitada, siis Rein Paku versiooni määratluseks nimetab Kermes Eestis täiesti uuel tasemel asuva žanri stand-up. "Aga Monoteatri arvates on selle asja nimi monokomöödia," sõnas Kermes.

Paku näitlejatöö kulgeb ladusalt. Osalt on laval toimuv sujuv improvisatsioon etteantud teemadel, osalt hoolega selgeks õpitud teksti esitamine. Õhkkond on sundimatu ning nalja saab piisavalt, et publik saalis turtsuma panna.

Lavastuse teema on meedia kui tegelikkust võimendav ja moonutav vahend. Näited selle seisukoha ilmestamiseks on pärit Uuspõllu tegemisi kommenteerivast ajakirjandusest. Nüüd on Paku kord omakorda meedia tegemisi kommenteerida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing